Adriaanse als kop van jut, maar hij heeft mooi maling aan wat de media beweren I Hij maakt het er soms naar. Weinig trai ners kregen de afgelopen weken in een zó kort tijdsbestek zóveel over zich heen als Co Adriaanse. Het zal er wel mee te maken hebben dat Adriaanse trainer is van Ajax. ledereen matigt zich een oor deel aan over hem. Het is het lot van al wie het bij de Grote Drie technisch gezien voor het zeggen heeft. Erik Gerets had er bij PSV ook een tijdje last van. Hij ging er toen niet goed mee om en zocht altijd de schuld bij ieder een behalve bij zichzelf. Succes bevrijdde hem. Bovendien ontwaarde hij na verloop van tijd niet meer achter iedere boom een vijand. Sinds hij steeds vaker lachend wordt gesignaleerd gaat het stukken beter. Dat zou Adriaanse ook moeten doen. Van Marwijk heeft het van nature om zich op ontspannen wijze aan den volke te presenteren. Zijn uitspraken zijn niet hef tig en klinken doorgaans zó vertrouwd in de oren dat niemand er aanstoot aan zal nemen. Wanneer Co Adriaanse, zoals vorig seizoen is gebeurd, uitroept dat Ajax kwalitatief nog niet voldoende in de steigers staat om al voor de titel te gaan, en dus blij moet zijn met een plaats bij de eerste vijf, dan doet hij dat om de druk bij zijn ploeg en ook bij zichzelf weg te halen. Hij krijgt echter héél Nederland over zich heen. Er wordt op gewezen dat adel ver plicht, dat Adriaanse kennelijk niet begrijpt dat hij trainer is van Ajax, dat hij daarom niet de trainer is naar wie Ajax na échecs met Olsen en Wouters heeft gesmacht, dat hij te autoritair is, te veel schoolmeester en als kloon van Van Gaal niet de aangewezen man is om Ajax weer aan het voetballen te krijgen. "Daar trappen we niet meer in" nam Adriaanse zich voor. Dus kondigde hij dit jaar aan dat het vanzelfsprekend is dat Ajax voor het kampioenschap gaat. Maar ook dat werd hem weer niet in dank afge nomen. Hem werd gebrek aan realiteits zin verweten en schamper klonk het waar Adriaanse toch de lef vandaan haalt om een elftal dat in de luiers loopt en alles nog heeft te leren zo omhoog te steken als hij deed. Anderen hielden het erop dat de trainer van Ajax dat alleen maar zei omdat het moest van Van Eijden. Je doet het als trainer van Ajax niet gauw goed. De man zelf haalde er de schouders over op. Het sierde hem dat hij bij elke STADION SPORTNIEUWS 3/2001 9

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 11