Met Roda JC treft Ajax in het nieuwe seizoen direct een geduchte tegen stander. Vorig jaar werd de Kerkraadse ploeg pas op de laatste speeldag voorbijgestreefd in de strijd om de derde plaats en de bijbehorende plaat sing voor de voorronde van de Champions League. „Maar als de competitie vier minuten langer had geduurd, waren we gewoon als derde geëindigd," is de algemene opinie in Kerkrade. PRACHTIGE LOB AANWINSTEN [zon tg augustus AJAX - RODA JC Oorspronkelijk stond de start van het seizoen reeds vorige week op het programma. De KNVB plande de uitwedstrijd tegen SC Heerenveen, maar op last van de plaatselijke auto riteiten werd toch besloten om het duel uitte stellen. Daardoor begint Ajax de nieuwe competitie, net zoals vorig seizoen tegen Fortuna Sittard, in eigen huis tegen een opponent uit Zuid-Limburg. In het seizoen 2000/2001 stond Ajax-Roda JC op vrijdagavond 20 oktober op het programma. Na een snelle 3-0 via doelpunten van Tomas Galasek, Cristian Chivu (strafschop) en Rafael van der Vaart (prachtige lob) meldde het scorebord uiteindelijk een 4-2 overwinning. De vierde treffer kwam op naam van invaller Brutil Hosé. De return in het fraaie en moderne Parkstad Lim burg Stadion op Paasmaandag 16 april eindigde in 1-1. De doel punten vielen binnen drie minuten tijd. Eerst bracht de Griekse topschutter loannis Anastasiou de Limburgers op voorsprong. Drie minuten later verzilverde Shota Arveladze een strafschop, nadat Cedric van der Gun werd gevloerd door Ger Senden. Bovendien teisterden zowel Van der Gun en Daniel Cruz nog het aluminium. Door het gelijke spei bleef Roda JC op dat moment Ajax voor in de strijd om de derde plek. De beslissing zou pas op de laatste speeldag vallen. Omdat Roda JC met 3-2 ten onder ging bij RKC Waalwijk en Ajax met 5-1 uithaalde tegen AZ, verspeelde de Limburgse ploeg haar derde plek. „Wanneer wij vijf minuten eerder de 3-1 zouden scoren, hadden we die wedstrijd nog gewoon gewonnen," benadrukte de toenmalige trainer SefVergoossen na afloop. „RKC Waalwijk zat helemaal in de put doordat ze hoorden dat Utrecht met 6-0 voorstond tegen FC Groningen en ze toch geen kans meer hadden op Europees voetbal. Het kon RKC weinig meer uitmaken hoe de laatste minuten van ons treffen zouden verlopen. Helaas bleven we steken op 3-2. Als we vier minuten langer hadden doorgespeeld, waren we als winnende ploeg van het veld gelopen met de voorronde van de Champions League als beloning." Sinds die laatste speeldag is er in beide kampen veel veranderd. In Kerkrade voltrok zich ongetwijfeld de meest opmerkelijke metamorfose. Aan de vooravond van het nieuwe voetbal seizoen meldde voorzitter Theo Pickée trots dat de begroting omhoog is gegaan van 18,5 naar 23,5 miljoen gulden en ook met de verkoop van ruim twaalfduizend seizoenkaarten een nieuw record is gevestigd. Tevens kon het bestuur een nieuw trainersduo en een viertal jonge aanwinsten presenteren aan het Limburgse publiek. Nadat SefVergoossen bekend maakte zijn contract in Kerkrade niet te verlengen, kwam hij enkele dagen later rond met Racing Genk. De Belgische Eerste Klasser vormde een nieuwe uitdaging voor de sympathieke Echtenaar. „Ik stelde mijn voorwaarden voor contractverlenging. Maar helaas wilde Roda JC niet meegroeien in het tempo dat ik voor ogen had." Het clubbestuur besloot tevens om de verbintenis met assistent-trainer Wim Dus- seldorp niet te verlengen. De voormalige doelman heeft in middels onderdak gevonden in Venlo als trainer van VVV. De zoektocht naar een nieu we hoofdtrainer leverde de verrassende naam van Jan van Dijk op. De oefenmeester, afkomstig van FC Groningen, vroeg en kreeg Louis Coolen mee als assistent. Coolen had nog een doorlopende verbintenis als hoofdtrainer van Helmond Sport, maar verkoos een Kerkraads avontuur boven een verblijf in Brabant. Ook binnen de spelersselectie zijn er in Zuid-Limburg de nodige wijzigingen te melden. De 22-jarige Zweedse spits Fredrik Berg- lund kwam over van Elfsborg IF, de 18-jarige Belgische jeugd- Mister Roda JC, Eric van der Lu er is dit seizoen niet meer verzekerd van een basis plaats. (foto: Pix Online Stanley Contha)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 9