AMSTERDAM TOURNAMENT 2om miHii-iK De tweede dag speelde zich af in een sfeervolle, uitverkochte Amsterdam Arena. AC Milan verloor in de slotfase van Valencia, waardoor Ajax uitzicht kreeg op de eindoverwinning. Het werd een enerverende avond. SK Op de tweede dag van het Tournament kon Ajax het vertrouwen opvijzelen na de nederlaag tegen AC Milan. Liverpool FC was voor de Ajacieden een belangrijke sparringpartner, vooral omdat ander halve week later het Schotse Celtic op het programma stond in de derde voor ronde van de Champions League. De mannen uit Liverpool speelden een tac tisch vergelijkbaar concept en het duel was voor de technische staf van Ajax ook daarom een goede test. Nog tijdens de eerste wedstrijd van de avond tussen AC Milan en Valencia, die eindigde in een 2-1 overwinning voor de Spanjaarden, was het sfeervol in de volle Arena. Jari Litmanen, al tijdens zijn ac tieve leven als voetballer voor de Ajax- supporters reeds een legende, deed zijn warming up in de gracht:„Het is voor het eerst sinds mijn afscheid van Ajax dat ik weer in de Arena ben. De terugkomst op die plek zal ook gedachten aan dat af scheid oproepen. Het afscheid van de club en van de supporters was onver getelijk. Het zal een gek idee zijn om te moeten spelen tegen 'mijn club', Ajax," zei de Fin een aantal weken voor het toernooi. In vergelijking met het eerste duel tegen AC Milan had Ajax een behoorlijke ge daantewisseling ondergaan. Op doei stond Bogdan Lobont, op rechtsback startte Daniel Cruz en in de voorhoede kreeg Nikos Machlas de voorkeur boven Shota Arveladze. Het was direct zicht baar dat de tactische bedoelingen van Adriaanse beter werden uitgevoerd dan op de eerste avond. Mido op links en Van der Meyde op rechts versjouwden het nodige defensieve werk. Op rechts speel de de Colombiaan Daniel Cruz met de bij Ajax passende flair en durf en voor de verdedigers was het die avond wel dui delijk wie de opkomende middenvelders van Liverpool moest afstoppen. Na een defensief slippertje van de Fin Sammy Hyypia kon Nikos Machlas de eerste treffer van Ajax makkelijk binnen- tikken. Het tegendoelpunt van Robbie zon 19 augustus AJAX - RODA JC Fowler was slechts een kortstondige domper op de feestvreugde, want in de tweede helft kopte Nikos Machlas zijn tweede treffer van de avond achter doel man PegguyArphexad, de vervanger van de geblesseerde Sander Westerveld. Ajax bleef de Engelse tegenstander onder druk zetten, ook bij balverlies en er ont stonden nauwelijks gevaarlijke momen ten voor het doel van Lobont. Adriaanse bracht in de tweede helft met Richard Knopper weer een echte num mer 10 in het veld en na een tweede wis sel werd Maxwell voor het eerst aan het Ajax-publiek getoond. De Braziliaan kwam vanaf links twee keer gevaarlijk door, zijn laatste poging werd dankbaar door in valler Arveladze benut. De 3-1 zege deed de Arena op zijn grond vesten schudden. Ajax was winnaar van het toernooi en bemachtigde daarmee de eerste prijs van het nog prille seizoen. Tomas Calasek met de beker van het Amsterdam Tournament, die hij zojuist ontving van Arie van Eijden. Jari Litmanen, even terug in de Amsterdam Arena, is te snel voor Rafael van der Vaart.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 21