sleutelt aan zijn lechniek KEES RIKERS Zijn snelheid, daar hoeft Kees Rikers (11 jaar) weinig aan te doen; die was altijd al in dik in orde. Aan zijn techniek wil de dit jaar van Roda '23 over gekomen linkshalf graag nog wat sleutelen. iTOFKOMST „;.CLi SiffiS Volledige naam: Kees Rikers Geboren: 17 maart 1990 in Amstelveen. Woonplaats: We wonen nog steeds in Amstelveen. Elftal: Ik kom dit seizoen uit in de D2, mijn trainer is Maarten Stekelenburg. Broers en zussen: Ik heb geen broers, wel een zus: Rosanne, ze is net 15 jaar geworden. Vorige clubs: Dit is mijn eerste jaar bij Ajax, daarvoor heb ik altijd gespeeld bij Roda '23 in Amstelveen. Dat is een heel verschil, ja; ineens drie keer per week trainen. En zeer serieus allemaal. Maar ik vind het heel leuk. School: De Westwijzer. Ik ga naar groep acht, de laatste. Favoriete vak: Ik vind rekenen wel leuk. Irritantste vak: Lezen, daar houd ik niet zo van. Maar heel irritant vind ik het nou ook weer niet. Positie: Linkshalf. Sterke punten: Mijn snelheid. Ja, die is altijd al goed geweest. Heb ik nooit op hoeven trainen of zo. Dat ging al meteen vanaf het begin hartstikke goed. Zwakke punten: Mijn techniek kan beter, en dan heb ik het vooral over het pingelen. Het is toch belangrijk als je een mannetje kan uitspelen. Maar daar kunnen we de komende jaren bij Ajax mooi aan sleutelen. Favoriete club: Ajax. Die club sprak me altijd het meeste aan. Zij speelden altijd het leukste voetbal, aanvallend. Mooiste stadion: De Kuip. Als je daar binnen komt lopen, word je vanzelf even stil. Beste voetballer in Nederland: Johan Cruijff. Daar heb ik beelden van gezien, toen hij vroeger bij Ajax speelde. Hij is volgens mij echt de beste aller tijden. Beste voetballer in het buitenland: Dat is Figo van Real Madrid. Idool: Heb ik niet. Leuk aan voetbal: Alles. Hobby's: Eigenlijk alleen voetbal. Dat doe ik het liefst de hele dag door. Favoriete tv-programma: Alles opTMF. Favoriete muziek: Def Rhymz vind ik goed en grappig tegelijk. Favoriete CD: Hitzone 15. Slechte muziek: Klassiek. Afwassen of afdrogen: Als ik moet meehelpen, laten ze me altijd afdrogen. Maar wassen vind ik leuker. Favoriete film: The Gladiator. Stoer en spannend. Favoriete eten: Pizza. Met kaas en tomaat. Smerigste eten: Zuurkool, dat krijg ik echt niet naar binnen. Lekkerste drinken: Cola. Smerigste drinken: Karnemelk. Vakantiebestemming: Portugal. Zijn we dit jaar ook weer geweest. In de stad Guarda. Boek of tijdschrift: Mijn grote favoriet is Snelle Jelle, over een jongen die voet balt. Daar is een hele serie van. Ik spaar ze, maar heb ze nog niet allemaal. Andere sporten: Basketbal vind ik wel leuk. Om te doen, ja. Om te kijken, blijft voetbal het leukst. Hekel aan: Zou ik niet weten, ik erger me niet zo snel ergens aan. Voorzet of doelpunt: Een voorzet geven. Maar dan wel eentje waaruit gescoord wordt. Is dat doelpunt toch een beetje van jou. Mooiste tenue: Ajax. Kampioen: Ik denk Ajax na al die jaren weer. Degradatie: FC Groningen. Waar droom je van: Om later met voetballen m'n brood te kunnen verdienen. Wat wordt vandaag de uitslag: 3-1 voor Ajax. Makkelijk wordt het niet.Tegen Roda JC spelen, is moei lijk; die vind ik altijd wel goed. Martin van Zaanen zon 19 augustus AJAX - RODA JC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 13