ROUTINIER IGAST FUNCTIONEREN international Jeröme Collinet werd aangetrokken van Standard Luiken Gregoorvan Dijk vergezelde zijn vader Jan in diens over stap naar FC Groningen. Tenslotte werd de oudere broer van Fatih Sonkaya.Öczan, van MVV overgenomen. De nieuwe aan winsten nemen de vrijgekomen plaatsen in van Gregory Del- warte (Bergen; was verhuurd aan Maasland), Mare Eberle (Maasland; was reeds verhuurd), Ramon van Haaren (Feye- noord), Stephan 't Hart (ADO Den Haag; was uitgeleend aan VVV), Gabor Torma (FC Groningen) en Jan Vercammen (KV Diest). „We zoeken nog een passende club voor een aantal jon gens, want de spelersgroep is op dit moment nog te groot," aldus Jan van Dijk. De trainer windt geen doekjesom de speelwijze van zijn ploeg. „Agressief en aanvallen. Dat staat voorop. We behalen liever een zesde plaats met aantrekkelijk voetbal dan een vierde stek met saai spel. Europees voetbal blijft een wens, maar is geen must. Op grond van motivatie of conditie mogen we in ieder geval nooit een wedstrijd verliezen. Dat merken de spelers ook in de trainingen. We moeten het ons ook niet te moeilijk maken met systemen." Hoe kijkt de nieuwe oefenmeester eigenlijk aan tegen de seizoenstart waarin naast Ajax ook Feyenoord, FCTwente, FC Utrecht, SC Heerenveen en PSV op het programma staan? „Ach, je zou ze toch tegenkomen dit sei zoen. De kans bestaat dat we na drie wedstrijden nog nul pun ten hebben, maar welke clubs zouden we dan moeten wensen als eerste tegenstanders?" Roda JC-trainer Jan van Dijk. (foto: Pix Online/ Stanley Contha) Met Van Dijk waait er een frisse wind door de spelersgroep. Een uitspraak die wordt onderstreept door routinier Eric van der Luer. De middenvelder, die donderdag zijn 36ste verjaardag vierde, miste ruim twee weken van de voorbereiding dooreen Sander Berends De nieuwe Zweedse spits van Roda JC, Fredrik Berglund, in actie tegen EVV Eindhoven. (foto: Pix Online Stanley Contha) voetblessure. „Ik trapte onder iemand anders zijn voet. Een ongelukkig voorval. Maar met Van Dijk staat er inderdaad een echte voetbalman voor de groep. Een hele andere persoonlijk heid dan we de afgelopen driejaren gewend waren. Vergoos- sen en Dusseldorp hebben een andere achtergrond.Terwijl Van Dijk voornamelijk wedstrijdgericht traint, waren de oefeningen van het vorige trainersduo gebaseerd op wetenschap. Een week zag er erg gestructureerd uit. Maar trainen op positie spel, wat we nu heel veel doen, kreeg weinig aandacht. Dat was ook wel duidelijk tijdens onze wedstrijden afgelopen seizoen. Van Dijk zegt daarentegen ook 'ga maar dood op de training', daar word je conditioneel alleen maar sterker van. Ik vond zelf ook dat we ons de afgelopen jaren te vaak aanpaste aan de tegenstander. Van Dijk wil juist dat we de tegenpartij vast zetten op eigen veld en er meteen opvliegen. Vergoossen heeft de afgelopen anderhalfjaar eigen lijk te veel concessies gedaan aan ons aanvallende systeem." Groteske uitspraken over Europees voetbal mijdt de reserve captain, die onder Van Dijk niet zeker van een basisplaats lijkt, liever. „Als ik dat nu als eis zou noemen, geeft dat alleen maar onrust buiten de club om. We hopen structureel bovenin mee te draaien, maar bekijken het gewoon wekelijks. Het lijkt me vanzelfsprekend dat we op sportief niveau altijd het hoogst haalbare nastreven." Volgens een mondelinge overeenkomst zou Van der Luer aan zijn laatste seizoen in het geelzwarte shirt beginnen. „Aan het einde van het seizoen gaan we opnieuw rond de tafel zitten. Zelf heb ik nog het gevoel om twee, drie jaar te kunnen func tioneren rond het eerste elftal. Aan het einde van het seizoen startte ik tegen FC Utrecht en RKC Waalwijk op de bank en vanaf het moment dat ik inviel, kreeg ik het idee dat het beter gingdraaien." Vanmiddag hoopt Van der Luer weer een stempel op het spel te kunnen drukken.„Het Ajax- gevoel leeft zeer zeker. Vorig jaar hebben we ons hier teveel aangepast, terwijl we de kwa liteiten bezitten om het Ajax moeilijk te maken. Ik ga te gen Ajax liever strij dend met 4-0 ten onder dan met de zelfde uitslag, ter wijl we constant achterin hebben gehangen. Dat be houdende voetbal ligt ons toch niet. We moeten ervoor zorgen dat Ajax niet in zijn spel komt." AJAX - RODA JC - zon tg augustus

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 11