Aiax - Celtic Met Celtic als tegenstander heeft Ajax het sportief gezien niet getroffen bij de loting voor de derde en laatste voorronde van de Champions League. Daar waar clubs als Maccabi Haifa en Halmstad tot de mogelijkheden behoorden, werd het de van zelfvertrouwen blakende Schotse kampioen. Celtic is reeds twee duels onderweg in de competitie en boekte vorige week woensdag een opmerkelijke 3-4 overwinning op Manchester United. Kortom: Celtic is hot. MACHINE mêêêêêêêêêêêêê^M ^3**»èmM "is DE SCHOTTEN ZIJN ER KLAAR.VJ2QJL Uit historisch oogpunt gezien is Ajax-Celtic natuurlijk wèl een prachtige loting. Twee van historie en traditie overlopende clubs bestrijden elkaar met als inzet een plaats bewijs voor de miljoenenjacht van het Europese voetbal. Maar, het verleden telt vanavond niet. Daarom komen de bles sures van Tim de Cler (kaakbreuk), John O'Brien (knie) en Tomas Galasek (knie) uiterst ongelegen. Want vandaag al wordt de teneur gezet voor een heel seizoen. Beide basisspelers van afgelopen jaar zul len node gemist worden in een elftal, dat tijdens de oefencampagne langzaam vorm kreeg. Op links wordt de vacature De Cler opgevuld door Cristian Chivu. Wie de posi tie van Galasek overneemt, wordt van avond duidelijk. Daniel Cruz is goed bezig, maar ook Richard Knopper komt in aan merking. Opsteker was de zege in het Amsterdam Tournament.Tegen AC Milan werd de de fensie nog geregeld overlopen en de o-i nederlaag viel daarom nog mee. Twee da gen later,tegen FC'Litmanen'Liverpool.gaf een defensiever en feller ingesteld Ajax een prachtig voorproefje van tot wat de selectie van Co Adriaanse allemaal in staat is. De 3-1 overwinning op de UEFA Cup-winnaar was verdiend, de toernooizege een prettige bo nus. Omdat ook de nieuwe aankopen Zla- tan, Mido, Maxwell en Flatem Trabelsi zich snel aanpassen, ziet de toekomst voor Ajax er rooskleurig uit. Of het langzaam smoel krijgende Ajax nu al in staat is de geoliede Celtic-machine te stoppen, blijft afwachten. De kampioen van Schotland is in vorm. Manager Martin O'Neill heeft zijn selectie in vergelijking met het zo succesvol verlopen afgelopen «IS* woe 8 augustus AJAX - CELTIC seizoen nauwelijks aangepast. De Noord- in Celtic Park Ierse trainer borduurt verder op zijn kam- wordt de wedstrijd pioenselftal, een stevige basis van kracht, tegen Ajax groots souplesse, tactisch vernuft en scorend aangekondigd. vermogen. Meest opvallende aankoop is (Foto:Hans Willink) John Flartson (Coventry City). De typisch Engelse aanvaller (Flartson mist enkele tanden) staat bekend om zijn harde spel en doorzettingsvermogen. Hij gaat samen met Chris Sutton de strijd aan voor de posi tie van 'Targetman'. Andere aankopen zijn middenvelder Steve Guppy (Leicester City), Momo Sylla, verdediger uit Ivoorkust (St. Johnstone) en de Fransman Bobo Balde (Toulouse, momenteel geblesseerd). Van daag en over twee weken, wanneer in Glasgow de return wordt gespeeld, kan Ajax een forse stap vooruit zetten. Plaat- Mido in actie singvoordegroepsfasevandeChampions tijdens het League is één van de doelstellingen van dit Amsterdam jonge Ajax. Tournament.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 5