GEPLAATST OVEREENKOMSTEN GROEN/WIT neerd meelevende fans. Zij zijn het die ons een kans geven wekelijks in een schitterende entourage te voetballen. Dankzij hen leeft het groen/wit voort. Onze supporters zijn de laatste jaren niet verwend geweest met veel succes. De recente historie van Celtic is niet zo goed als het zou moeten zijn. Dat gaan we dit jaar proberen recht te zetten. Het laatste jaar van Celtic was erg goed. Kijk, toen ik hier begon, trof ik voetballers zonder zelfvertrouwen aan. Kijk maar naar Bob Petta, een perfect voorbeeld. Ook hij is uit een diep dal gekomen. Helaas is vorig seizoen verleden tijd, we kijken nu weer vooruit. Het seizoen is anderhalve week geleden opnieuw begonnen en Glasgow Rangers, onze eeuwige rivaal, gaat ons ook dit jaar weer veel problemen bezorgen." Arnout Verzijl zich in een ontwikkelingsfase bevindt, maar dat zegt me helemaal niets. Als zij (Ajax, red.) zeggen dat ze de under dog zijn, kan ik alleen maar antwoor den dat ik hoop dat ze het dan maar opgeven zonder te spelen, want dan zijn we door, haha! Serieus, Ajax is het geplaatste team dus hebben wij niets te verliezen. Ik kijk al een tijdje heel erg uit naar deze avond, omdat Ajax een grote club is en voor ons een prachtige opponent om tegen te spelen. Dat is onafhankelijk van hoe Ajax er momenteel voor staat. Het is slechts enkele jaren geleden dat de club abso lute Europese top was en daarom wordt Ajax, ook door Celtic, enorm gerespec teerd." O'Neill: „Dezelfde mensen die zeggen dat Ajax in een ontwikkelingsfase zit, vonden Ajax voorafgaande de loting de meest gunstige tegenstander. Maar dat was natuurlijk niet zo. Het is duidelijk dat Ajax derde is geëin digd in de Nederlandse competitie. Die is blijkbaar nog erg goed, want die derde positie leverde jullie een geplaat ste positie op in de laatste voorronde van de Champions League. Dat komt natuurlijk vooral door Ajax' prestaties in het verleden. Wij moeten waarschijnlijk meer bang zijn voor hen dan zij voor ons. Om eerlijk te zijn, voor de loting kende ik geen enkele speler van de Amster dammers. Maar één ding was toen al zeker, ze zijn allemaal goed genoeg om voor Ajax te spelen." „Het is voor beide elftallen gewoon een enerverende ontmoeting. Ook geogra fisch is het lot gunstig gevallen. Onze supporters zullen met duizenden de Noordzee overtrekken om ons te ondersteunen. Ik weet zeker dat dat andersom ook zo zal zijn. Onze fans hebben liever een tegenstander in de buurt, dan dat ze naar Oost Europa of Georgië moeten reizen." „Celtic en Ajax hebben gemeen dat ze beide jaarlijks tegen een hoog ver wachtingspatroon moeten opboksen. Vlak voordat Ajax aan het begin van de jaren zeventig Europa veroverde, had Celtic een fantastische ploeg. In 1967 wonnen we de Europa Cup voor Landskampioenen en in 1970 verloren we pas in de finale van dat toernooi. Sindsdien wordt ieder elftal van Celtic vergeleken met die ploeg. Ik ben er van overtuigd dat bij Ajax pre cies hetzelfde gebeurt. Jullie vergelij ken het huidige Ajax met dat van Louis van Gaal enkele jaren geleden. Een on eerlijke vergelijking, want ook wij zijn mijlen ver verwijderd van de ploeg die ons in 1967 eeuwige roem bezorgde." „Een andere overeenkomst tussen deze twee giganten is dat alleen winnen niet volstaat. Er moet ook nog mooi gevoetbald worden, een zege behoor je met stijl te behalen als je voor één van deze clubs werkt." „Celtic is een fantastische club met een prachtig stadion, dat iedere wedstrijd bijna helemaal gevuld is met gepassio- Celtic won de Europa Cup voor Lands kampioenen in 1967 ten koste van Internazionale. De shirts en de beker pronken tegenwoordig in de bestuurskamer van Celtic. (Foto's: Hans Willink) woe 8 augustus AJAX - CELTIC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 17