'Een juichtoon da'vre langs de velden...' Zo begint het clublied van Ajax:'Een juichtoon da'vre langs de velden...' En die regel gaat op zeker weer gelden voor'ons'Ajax, of, zoals het in het clublied staat:'... voor ons dierbaar rood en wit'. Ajax begint met het volste vertrouwen aan de jaargang 2001-2002. Tijdens de laatste bloedstollende competitieronde van het vorig seizoen stelde Ajax met een 5-1 over winning op AZ een plaats in de voorronde van de Champions League veilig. De opgaande lijn is nadrukkelijk zichtbaar: Ajax heeft ook op de ranglijst duidelijk gemaakt dat het lid is van de vaderlandse top drie. Maar dat is voor Ajax niet genoeg. Voor Ajax telt slechts één plaats en dat is de eerste plaats. Wij nemen in Amsterdam nou eenmaal niet met minder genoegen. Noem dat Amsterdamse bluf, noem het arrogantie, maar bij Ajax zijn wij verslaafd aan winnen. Vandaar ook dat Ajax opnieuw heeft geïnvesteerd in de selectie, met de Zweedse spits Zlatan Ibrahimovic als exponent. Ook daarin heeft Ajax zich andermaal een slag vaardige topclub getoond, want meer Europese grootmachten waren in de markt voor Zlatan, die een sensatie op de velden belooft te worden. De jeugdopleiding van Ajax is altijd een cruciaal ijkpunt voor onze club geweest. Doorstroming vanuit de jeugd is voor het karakter van Ajax van wezenlijk belang. Ajax werd vorig seizoen nadrukkelijk verjongd, waarbij Rafael van der Vaart de Marco van Basten-trofee voor het grootste talent mocht overnemen van Cristian Chivu, die zelfvan de technische staf de Rinus Michels-trofee voor de beste speler kreeg. Het seizoen is nog maar erg jong: op 5 juli startten de trainingen. Op 26 en 28 juli treft Ajax in het Amsterdam Tournament Europese grootmachten als UEFA Cupwinnaar Liverpool en AC Milan. Begin augustus staat het eerste voorrondeduel voor de Champions League op het programma. 'Een juichtoon da'vre langs de velden.' Hoort u 'm ook al aanzwellen? U hoeft geen verstand van voetbal te hebben om te begrijpen dat in de opbouw naar een seizoen dat voor Ajax zo overweldigend van start gaat de wedstrijd van vandaag een belangrijke positie inneemt. Heel Ajax vindt het dan ook een eer vandaag bij SV Vaassen te gast te mogen zijn. AFC AJAX Arie van Eijden, Algemeen directeur 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 9