I AFC AJAX «few» zonspor kwam was ik écht on houdbaar. In totaal speelde ik toen - voor de competitie,Amstel Cup en UEFA Cup - 44 wedstrijden, waarin ik 37 goals maakte. Maar dat ik toen zo goed functioneerde, lag slechts gedeeltelijk aan mij. le deréén liep prima te voetballen. Zou je nu een oude krant opens laan, val je achterover van de na men in de opstelling: Michael Lau- drup, de De Boertjes, Edwin van der Sar.Jari Litmanen. Praten hoef den we amper, één blik was vol doende om te weten wat een an der bedoelde. Slimme voetballers, ervaren jongens." „De belangrijkste oorzaken dat ik nooit meer het niveau van dat sei zoen haalde: blessures aan m'n lies en knie en de operaties. Die heb ben me uit mijn ritme gehaald. Daarnaast zijn er zaken die op iedereen invloed hebben: de vele wisselingen in de spelersgroep en technische staf. Morten Olsen, Jan Wouters, FHans Westerhof, Co Adriaanse,elk metz'n eigen werk- In duel met Patrick Zwaanswijk van FC Utrecht Arveladze in actie tegen Roda JC, de grootste kanshebber op kwalificatieduels voor de Champions League. wijze. Iedere keer is dat weer wennen. Maar be grijp me niet verkeerd, excuses mogen dat niet zijn. Ik bedoel, waar hebben we het over? Ajax moet makkelijk in staat zijn zich rechtstreeks of indirect voor de Champions League te plaatsen. Ik vind ook niet dat we de schuld op de om standigheden mogen afschuiven; we zijn het toch echt zelf die het tijdens de wedstrijden steeds weer weggeven." Martin van Zaanen ZONDAG 27 MEI I 7 AiAX - AZ Arveladze op weg naar een treffer in de met 9-0 gewonnen wed strijd tegen Sparta. maar dat beviel hem niet zo.Achter een bureau zitten met een stropdas om en een dikke sigaar in z'n mond, trok hem eigenlijk meer hahaha." „Of ikzelf ooit trainer word, weet ik niet. Ik denk wel dat ik jonge spelers wat kan leren. Waarom eigenlijk niet? Maar... als ik trainer word, dan wel bij Ajax. De club past bij mij, ik pas bij de club. On danks dat we het moeilijk hebben, zie ik de toe komstwei degelijk zonnig in. Ik wil niet voor niets graag in Amsterdam blijven, mijn tot 2002 door lopende contract verlengen. Dat gaat er ook wel van komen." „Wat ik als m'n sterkste wapens zie? Mijn voe tenwerk, intutie en dat ik altijd kan vertrouwen op m'ntechniek.Ja.ookals het tegenzit, blijf ik die stijl trouw; nooit zal ik naar andere middelen grij pen. Oké, misschien zal ik, als ik minder in vorm ben, wat soberder spelen. Je moet het zo zien: mijn manier van voetballen is gebaseerd op vriendschap met de bal. De bal moet je niet op brute wijze benaderen, maar met liefde. Ik ge bruik geen kracht om langs m'n tegenstander te komen, maar soepelheid. En m'n hersenen." I ONHOUDBAAR „In vergelijking met mijn eerste seizoen hier, '97/'98 toen we de dubbel wonnen, speel ik nu natuurlijk een stuk minder.Toen ik net vanTrab-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 7