SHOTA ARVELADZE: I 'HET KAN EN MOET BETER' derdaad dat ik plots een goal kan maken die het elftal over het dooie punt heenhelpt. Maar vraag me niet hoe ik m'n doelpunten of passeeracties maak, want vaak weet ik het zelf niet.Wel ben ik vaak op zoek naar mooie goals, dat vind ik wel be langrijk, ja." I STROPDAS EN SIGAAR „Ja, met mijn broers gaat het lekker. Tweeling broer Archil doet het aardig bij FC Köln, ik ben al een aantal keren bij hem wezen kijken. Onze oudere broer Revaz is inmiddels gestopt. Hij is nu voorzitter van onze eerste club DinamoTbli- si. Zes maanden was hij trainer van de ploeg, Dat hij dit seizoen één van de weinige ajacieden is, die in de buurt van z'n normale niveau komt, wil Shota Arveladze (28) niet horen.Wanneer de geniale Georgiër door schijnwerpers dreigt te worden gevangen, duikt hij schichtig weg."Wat heb ik aan drie goals, wanneer we na afloop met lege handen staan? „Die schaarbeweging van me? Jaaaaah, da's een mooie beweging, hè? Ik trek hem vooral de laat ste tijd weer regelmatig uit de kast - zal wel iets met'vorm' te maken hebben. De toeschouwers klappen hun handen stuk, maar geloof me, daar is het mij absoluut niet om te doen. Die schaar is gewoon een hele effectieve beweging. Hij werkt, dat is waar het me om gaat; of ik ga m'n tegen stander ermee voorbij of ik creëer er de ruimte mee voor een schot op doel." „Je komt die beweging tegenwoordig nog maar weinig tegen op de velden.Adil Ramzi van PSV zie je'em nog wel eens doen, Arno Arts van Willem II ook af en toe, maar dan heb je het wel gehad. Nee, ik heb er nooit op geoefend.Als kleine jon gen zag ik iemand het een keer doen, ik pro beerde het ook en het lukte direct. Een natuur talent? Zou je kunnen zeggen. In ieder geval geen gemaakte voetballer, maar eentje met natuurlij ke bewegingen en ingevingen." „Veel mensen zeggen tegen me dat ik, als één van de weinigen bij Ajax, dit seizoen in de buurt van mijn eigen niveau kom. Oké, ik draai inderdaad aardig of ik nu als diepe spits, schaduwspits of op de vleugels wordt geposteerd. Het combineren met medespelers gaat lekker, bovendien wist ik 17 goals te scoren." „Mensen denken - waarschijnlijk omdat ik in de groep vaak aan 't dollen ben - dat ik weinig zelf kritiek heb, maar het tegenovergestelde is het ge val. Alleen: die houd ik meestal voor mezelf. De ze jaargang ben ik dus niet tevreden met m'n spel en ook ik heb nog veel teveel ups and downs. Ik schat dat ik nog 25 beter kan.Ja, naAjax-Feye- noord reageerde ik korzelig toen deTV-verslag- gever me, ondanks het 3-4 verlies, met mijn drie goals complimenteerde. "Het is wel een team sport", zei ik.Wat heb ik aan drie goals als we na afloop met lege handen staan? Veel liever had ik drie punten dan drie goals gehad." zoveel dingen mis en die hebben allemaal on derling met elkaar te maken. Het enige dat ik weet, is dat het veel beter kan en veel beter moet." „Kijk ik even puur naar mezelf, werkt het in mijn voordeel dat ik niet per se een voorzet nodig heb om te scoren. Ik hoef niet het eindstation van een uitgespeelde aanval te zijn; ik ben in staat zelf iets te creëren. Het voordeel daarvan is in- I MEDICIJN „Nee, wat Ajax momenteel mist, kan ik niet pre cies aangeven. Ik ben geen dokter die even vast stelt: Dit scheelt eraan en hier is het medicijn. Nee nee, begin niet over de verdediging, want verde digen doe je met z'n allen.Aanval en middenveld moeten er, door niet steeds op de verkeerde momenten balverlies te leiden en op de juiste momenten druk te zetten, voor zorgen dat ze achterin niet zo onder druk komen te staan." „Ik dacht een tijdje dat we het lek boven hadden, maar vooral de laatste weken draait de ploeg weer erg moeizaam. Hoe is dat, met al die be langen die op het spel staan, toch mogelijk? Daar het antwoord op vinden is zo moeilijk, er gaan 6 ZONDAG 27 MEI AJAX-AZ

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 6