I AJAX2 HEEFT DE SCHAAL I AFC AJAX A Tijdens het seizoen werkte Jan Olde Riekerink met een vaste groep van gemiddeld acht spelers.Toch heeft hij het voor elkaar gekregen kampioen te worden in de Reserve Eredivisie. Ajax 2 liet op de laatste wedstrijddag concurrenten FC Utrecht en PSV achter zich. Het beslissende duel in De Galgenwaard eindigde in een terechte 3-0 overwinning voor de Amsterdammers. Het kampioenschap (het laatste dateert van 1997-1998) van de Ajax-talenten geeft hoop voor de toekomst. De titel getuigt van een knap staaltje werk, me de omdat Olde Riekerink het afgelopen voetbal jaar noodgedwongen een beroep moest doen op diverse spelers. De vaste kern van Ajax 2 werd steeds aangevuld met jongens uit de Al of reva liderende voetballers uit de hoofdmacht van Co Adriaanse. Aan de andere kant werden Daniel Cruz,Youssouf Hersi, Christopher Kanu en Joey Didulica vaak bij de hoofdmacht ingezet. Jason Culina, Aaron Mokoena, Brutil Hosé en tijdelijk Kevin Bobson verdwenen door verhuur van de spelerslijst. Tegen FC Utrecht op maandag 14 mei hoorden André Bergdolmo,Johnny Heitinga (Al) en Ri chard Knopper niet tot de vaste kern van Ajax 2, maar zij stonden wel op het wedstrijdformulier. Knopper zorgde voor een bliksemstart door al in de eerste minuut raak te koppen. De Utrecht spelers oogden vrij nerveus en in de zevende minuut maakte Kwame Quansah, ook koppend, gebruik van een dekkingsfout in de Utrecht defensie. Na de 2-0 verzuimden de reserves van Ajax de definitieve nekslag toe te brengen aan de thuisploeg. Jose Valencia's arm schoot na een ongelukkige valpartij uit de kom, waardoor Olde Riekerink voor rust de verdediging moest aan passen. Kanu ging naar linksachter en wisselspe ler Anthony Obodai werd als rechtsback gepos teerd. In het vervolg trachtte FC Utrecht 2 met hard fysiek spel de Amsterdammers onder druk te zetten. De spanning bleef tot vlak voortijd om te snijden. Uitblinker aan Ajax-kant, de Brazili aanse middenvelder Walker, zorgde met een kop bal voor de beslissing. Met bloemen en champagne werd het kam pioenschap van Ajax 2 op het veld en in de kleed kamer uitbundig gevierd. Er kan in ieder geval één schaal aan de Amsterdamse prijzenkast worden toegevoegd. Trainer Jan Olde Riekerink gaat na het kampioen schap op zoek naar een nieuwe uitdaging. Dolle vreugde na het behalen van de titel. Didi Longuet verhuist volgend seizoen naar HFC Haarlem.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 17