I AFC AJAX Dries Boussatta en Steve Goossen duelleren om de bal. foto: Pix Online/Hans Willink samen met AZ op de zevende plaats. De club uit Alkmaar had daarom Europees voetbal als doel gesteld voor het volgende jaar. Dat pakte echter anders uit. AZ verloor dit seizoen, voor afgelopen week einde, reeds zestien maal en moest zelfs even tjes vrezen voor degradatie. Inmiddels staat AZ buiten de gevasrenzone, maar dat neemt niet weg dat deze voetbaljaargang uiterst teleur stellend is verlopen voor AZ én voor Dries Boussatta: „We misten aan het begin toch wat belangrijke spelers (middenvelder Fernando Ricksen ging bijvoorbeeld naar Glasgow Ran gers en Olaf Lindenbergh was lang geblesseerd, red.). Bovendien waren de verwachtingen hoog en dat bracht extra druk met zich mee.Vorig seizoen eindigden we immers op de zevende plaats. Het verwachtingspatroon verhinderde dat we vrijuit konden voetballen. In de eerste wedstrijd van dit seizoen, tegen Feyenoord, lie pen Barry van Galen en Michael Buskermolen tegen een rode kaart op. En daar bovenop kwam die hele toestand met scheidsrechter Roelof Luinge, die beweerde doorVan Galen te zijn gestompt. Het is deze samenloop van omstandigheden ge weest, waardoor dit een verloren seizoen is ge worden. Het is jammer dat AZ niet heeft kunnen brengen wat het moest. We gaan ons nu goed voorbereiden op volgend jaar en hopen dat het goed komt." I AJAX Als Amsterdammer ht natuurlijk een apart gevo vanavond. Het is te hopen dat het duel geen kopie wordt van de wedstrijd van vorig jaar. Toen werd de Marokkaan, t Dries Boussatta bij de wedstrijd van door een deel van het Ajax-publiek, tijdelijk on heus bejegend. ScheidsrechterVan Egmond deed daar niets aan, maar toen de arbiter zelf verbaal werd aangevallen door een deel van de Ajax-aan- hang, besloot hij de wedstrijd tijdelijk te staken. „Dat sloeg nergens op. Ik vond het een beetje kinderachtig van hem. Scheidsrechters en spelers krijgen van alles naar het hoofd geslingerd en moeten daar maar aan wennen, je kunt het toch niet tegenhouden. Bij mij persoonlijk werken zulke spreekkoren averechts. Ik zie het als een compliment van het publiek. Ze zien me blijkbaar als een gevaarlijke speler, die ze zó willen afstoppen. Ik word er alleen maar nog gretiger door." Desondanks vindt Boussatta het toch heel spe ciaal om tegen Ajax te voetballen. „Als Amster dammer is het erg leuk natuurlijk. Ik vond het jammer dat Ajax van Feyenoord verloor, omdat het voor de stad én voor de club belangrijk is om de Champions League te halen. Ik hoop dat dat alsnog gebeurd. Maar niet ten koste van ons. Ik ga vanmiddag, net als elke andere wedstrijd, voor de winst." Barry van Galen en Abdelkrim el overeind, terwijl John Nieuwenburg (volgend jaarAZ) er bij neervallen, foto: Pix Online/Hans Willink I TOEKOMST Een verloren seizoen met AZ kan de gren zeloze ambities van de inmiddels 28-jarige Boussatta niet stoppen. „Ik wil altijd op het hoogste niveau voetballen: het uiterste uit mezelf halen. Aan het Nederlands elftal denk ik nu niet, omdat ik eerst weer helemaal topfit moet zijn. Een Dries Bous satta in topvorm hoort bij Oranje, daar ben ik van overtuigd. Ik speel nu nog bijAZen daar heb ik het prima naar mijn zin. Ik weet niet waar ik uiteindelijk terecht zal komen. Het is als Amster dammer natuurlijk mooi om voor Ajax uit te komen, maar ik kan daar niets over zeggen. Ik wil me eerst weer in de kijker spelen en dan komt de interesse vanzelf. Europees voetbal spelen of een prijs winnen, dat is waar het mij om gaat. Of dat met AZ of een andere club lukt, maakt mij niet uit." Patrick Leemans AjAX -AZ I II Hadrioui blijven en AH Elkhattabi

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 11