I „HET WORDT SPANNEND" RONALD KOEMAN I AFC AJAX Vandaag gaat het om de derde plaats' i Er ging een zucht van verlichting door het Gelredome toen Ronald Koeman begin mei aankondigde zijn contract bij Vitesse uit te dienen. Daarmee kwam een voorlopig einde aan een geruchtmakende periode in de geschiedenis van de Arnhemse club. Vandaag keert Koeman terug in Amsterdam waar hij van 1983 tot 1986 als speler actief was. Ook ai is de huidige voetbaljaargang nog niet ten einde, nu al staat vast dat het een memorabel seizoen is voorVitesse. De affaire met NUON, de miljoenenschuld en de soap rondom Karei Aalbers, het eventuele vertrek van Ronald Koeman. Er leek geen eind aan te komen. Desondanks waren de prestaties van Vitesse lange tijd behoorlijk. Tijdens de winterstop stond de club op de derde plaats waardoor het leek of de selectie van Ronald Koeman zich niets aantrok van alle randverschijnselen. Na de verplichte pauze zakte de Arnhemse ploeg echter helemaal in. Maar niet voordat eerst nog Ajax uit de beker werd gekegeld dankzij een doelpunt in sudden death van de Belg Gert Claessens. gegeven moment van invloed zijn op de spelers. Ik weet niet of dat echt het geval is geweest." Vitesse lijkt momenteel inderdaad weer in rustig vaarwater beland te zijn, al zijn de naweeën dagelijks waarneembaar. De belang rijkste reden dat de rust teruggekeerd is, lijkt de beslissing van Ronald Koeman om zijn con tract in Arnhem, dat na dit seizoen nog één jaar doorloopt, uit te dienen. Dit ondanks de geruchten dat FC Barcelona hem voor het volgende seizoen zou willen aanstellen als hoofdcoach. Koeman: „Dat zijn slechts ge ruchten. Ik heb geen contact gehad met FC Barcelona." „Ja, daarna hebben we een 'dippie' gehad", beaamt Ronald Koeman in Gelredome. „Die periode duurde vrij lang. Acht wedstrijden op rij wisten we niet te winnen." Van de 24 punten die Vitesse kon winnen, behaalde de club er hooguit vijf. De beslissing van Koeman om te blijven, kwam voort na enkele gesprekken met het bestuur van Vitesse. Zo wilde de 78-voudig international zeker weten dat er geen spelers hoefden te ver trekken en dat hij verder kon bouwen aan het elftal. Nadat Koeman zijn beslissing om te blijven op een persconferentie kenbaar had gemaakt, i i kon Vitesse zich verder „We hebben een hoop pech gehad. Zo had de wedstrijd tegen NEC ook in een overwinning voor ons kunnen eindigen in plaats van een 2-2 gelijkspel. Maar iedere club be landt wel eens in een mindere fase. Ajax kende aan het begin van het seizoen ook zo'n periode." Heeft u een verklaring voor de slechte prestaties na de winterstop? „Dat is niet altijd verklaarbaar. Na de winterstop wonnen we direct onze eerste wedstrijd voor de beker tegen Ajax. Je zou denken dat die over winning vertrouwen zou geven in de groep, dat de spelers gelijk bij de les zouden zijn. Ffet tegendeel was echter het geval." Heeft de commotie rondom Karei Aalbers met alle financiële perikelen een rol gespeeld? „Daar word ik een beetje flauw van. Al die problemen draaiden alleen maar om geld. Ik ben blij dat de rust nu is teruggekeerd. We hebben uiteraard geprobeerd om de problemen zo ver mogelijk bij de spelersgroep vandaan te houden. Maar misschien speelde het onbewust toch mee en heeft die hele affaire voor de negatieve resultaten gezorgd. Alle publiciteit kan op een richten op het slot van de competitie. „Ik denk dat we nog steeds een goede kans maken op de derde plaats", zegt Koeman. „Roda JC.Ajax, FC Utrecht,Vitesse en RKC Waalwijk, verras send, staan allemaal zó dicht bij elkaar, dat er nog veel mogelijk is." Wat is u mening over het huidige Ajax? „Ajax is duidelijk een team dat aan het groeien is.Vergelijkbaar met Vitesse is het een elftal met veel jonge spelers. Daarom zit er geen regelmaat in de prestaties, kenmerkend voor jongelingen. Net als Co Adriaanse vind ik dat je de jeugd alle vertrouwen moet geven. Ffet is logisch dat jonge spelers goede wedstrijden afwisselen met mindere. Daarnaast heb je in een elf tal natuurlijk ook behoefte aan meer ervaren spelers." Zowel Ajax als Vitesse hebben een vergelijk bare speler die dit seizoen is door gebroken: Rafael van der Vaart bij Ajax en Theo Janssen bij Vitesse.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 9