I DE WEDSTRIJD afc ajax VAN VANDAAG: AJAX-VITESSE Ajax krijgt vanavond de kans zich te revancheren voor de nederlaag van afgelopen zondag tegen Feyenoord.Tegenstander Vitesse, dit seizoen al eens eerder in de Arena te sterk voor Ajax (in een wedstrijd om de Amstel Cup), moet verslagen worden. Want alleen een zege houdt Ajax in de race voor de derde plaats, een positie die recht geeft tot het spelen van kwalificatieduels voor de Champions League. zelfs Richard Knopper is weer in het DON MEI ÉF ïj.5;; verhinderen dat Ajax door Vitesse werd uitgeschakeld voor de Amstel Cup. Deze Ajax-Vitesse is - nog vóórdat er is afgetrapt - al een wedstrijd met een hele geschiedenis. Oor spronkelijk stond het duel immers gepland voor zondagmiddag 22 april. Dié datum werd, op ver zoek van bondscoach Louis van Gaal verboden, omdat de internationals van beide clubs zich in Hoenderloo dienden te melden ter voorberei ding op hetWK-kwalificatieduel met Cyprus. Een wat onhandige actie van de bondscoach, want het duurde dagen en dagen alvorens alle betrokken partijen (Ajax, de KNVB èn de gemeente Am sterdam) een nieuwe datum hadden gevonden. Dat werd in eerste instantie zaterdagmiddag 21 april. En dan ook nog eens met het'merkwaardi ge' aanvangstijdstip van 14.30 uur. Na vele pro testen - vooral van supporters - werd de wedstrijd dan ook opnieuw van het programma gehaald en uiteindelijk voor vandaag geprogrameerd. betekenen dat Vitesse op de zevende plaats blijft staan, zal dus ook Vitesse vanavond beslist voor de overwinning willen gaan. In de strijd om de derde plek is, bij gelijk eindigen, het doelsaldo van doorslaggevende betekenis. Dat is duidelijk in het voordeel van Ajax. Vitesse doet het vandaag zonder de geschorste buitenspeler Victor Sikora en aanvoerder Mare van Hintum. Beide spelers liepen afgelopen week einde, in het teleurstellende duel met SC Heeren veen (0-0), tegen een gele kaart op. Ook het mee spelen van Bob Peeters is uiterst twijfelachtig. De lange spits moest tegen de Friezen al snel met een enkelblessure uitvallen en is waarschijnlijk niet op tijd hersteld. Bij Ajax zijn er minder zorgen.Nikos Machlas maakte tegen Feyenoord zijn rentree (hij viel een kwartier voor tijd in voorWamberto) en Voor beide ploegen wordt het vanavond erop of eronder. Omdat Roda JC met 3-0 verloor bij FC Utrecht, afgelopen zondag kan Ajax nog steeds op een derde plaats eindigen. En ook Vitesse maakt nog aanspraak op die positie, ook al zullen de Arnhemmers - zeker gezien het ook buiten het veld bijzonder turbulente seizoen - mogelijk al tevreden zijn indien een plaats in de UEFA Cup wordt afgedwongen. Wil dat echter lukken, dan moet de ploeg van Ronald Koeman minimaal vijfde worden. Omdat een nederlaag vanavond zou Ajax- shirt te be wonderen. Eind januari open den Ajax en Vitesse de tweede helft van de competitie in de Arena met een duel voor de Amstel Cup. Aron Winter enArco Jochemsen anticiperen op een voorzet tijdens de laatste com petitiewedstrijd tussen Ajax en Vitesse, vorig seizoen in de Arena. Ajax won met 3-1. Ajax, dat net terug was van een geslaagde trainings stage in Qatar, begon voortvarend aan het duel en nam dankzij een rake asfstandsknal vanTomas Galasek al snel een I -0 voorsprong. Het bleek niet voldoende voor de overwinning want in de slotfase knokte Vitesse zich eerst langszij, om daarna in de sudden death via Gert Claessens zelfs het winnende doelpunt te maken. Sinds die wed strijd is het met Vitesse minder voorspoedig gegaan (zie daarvoor ook het interview met Ronald Koeman op pag'na 9 en 11Pas sinds en kele weken lijkt Vitesse het lek boven te hebben en vergaart de ploeg uitArnhem weer de brood nodige punten. Na de wedstrijd van vanavond speelt Vitesse nog'thuis' tegen Fortuna Sittard en 'uit' tegen Sparta.Ajax gaat komende zondag op bezoek bij bekerfinalist FC Twente en sluit het seizoen 'thuis' af tegen AZ. Hopelijk staat ons aller Ajax dan inmiddels stevig op die bevrijdende derde plek. Nikos Machlas kon ook niet

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 5