I TERUGBLIK AJAX-FEYENOORD Pius Ikedia speelde een puike partij tegen Feyenoord. Ook Jan de Visser kwam er niet aan te pas tegen de Nigeriaan. Wat een wedstrijd voor Shota Arveladze: drie prachtige goals en nog niet winnen. Richard Witschge en Bonaventure Kalou wisselden beiden goede met slechte momenten af. Zondag 13 mei 2001 .Amsterdam Ajax-Feyenoord 3-4 (2-1) 7. Connolly 0-1,12.Arveladze 1-1,18.Arveladze 2-1,61. Leonardo 2-2, 66. Connolly 2-3,73.Tomasson 2-4,84.Arveladze 3-4 OpstellingAjax:Grim;Yakubu, Pasanen, Chivu (78.Van derVaart), De Cler; Galasek, Witschge, Van der Gun (46. Van der Meyde); Ikedia, Arveladze, Wamberto (75. Machlas) Gele kaarten: Yakubu, Van der Vaart, Witschge (Ajax), Dudek, Connolly, Tomasson, Emerton (Feyenoord) Scheidsrechter: Jol Toeschouwers: 51.200 Met Cristian Chivu in de basis en Yakubu op de rechtsbackpositie begon Ajax ijzersterk aan De Klassieker. Feyenoord werd ver teruggedrongen op eigen helft. Desondanks kwamen de verdedigend ingestelde bezoekers via een counter van Connolly op een 0-1 voorsprong. Ajax maalde daar niet om, de motor bleef ongehinderd op volle toeren draaien. Dat leverde twee fraaie treffers van Shota Arveladze op. Na ruim een half uur spelen waren echter de eerste haperingen te zien, het spel van Ajax werd minder over tuigend. Desondanks zag het er tot aan de rust nog goed uit. Bert van Marwijk bracht tijdens de pauze Leonardo in de ploeg. Met deze extra aanvaller keerde het tij.Ajax was niet langer de bepalende ploeg en zag Feyenoord uitlopen naar een 2-4 voorsprong.Toen Shota Arveladze met zijn derde treffer Ajax terug in de race bracht, leek een gelijkspel nog mogelijk. Dat lukte echter niet, waardoor er vandaag tegen Vitesse gewonnen moet worden.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 25