AJAX I AFC VRIJDAG 27 APRIL AJA> „Ja, ik vind dat het goed gaat, ik ben tevreden. Die opmerking moet je overigens wel in de juiste verhouding zien, want er valt nog een hoop te verbeteren aan mijn spel. Mijn beste optredens tot nu toe? Sparta thuis (9-0) en PSV (0-1) thuis, toen ik werd uit geroepen tot'Man of the Match', in de uitwedstrijd tegen NEC speelde ik ondanks de I -0 neder laag ook best aardig." „Meestal word ik als centrale verdediger gebruikt, maar ik ben van oorsprong middenvelder. Het liefst ga ik ook constant mee naar voren, maar dat kan helaas niet.Als centrale verdediger mag ik best mee ten aanval trekken, maar het gaat alleen wel om de vraag: wanneer. Bij 't inschuiven draait het puur om het bepalen van het goede moment. Dat gaat me steeds beter af, ik krijg er meer gevoel voor." HARD „Het klopt dat ze me hier een harde voetballer vinden. Dat heb ik geleerd in hetAfrikaanse voet bal; chaotisch, soms langzaam, soms snel, maar in de persoon lijke duels altijd meedogenloosrj//' of ik. Daar heb ik hier wel baat bij, moet ik zeggen. Een per soonlijk duel moet je als verde diger winnen, zo simpel is het." „Er is in korte tijd veel veran derd in mijn leven, maar de rode draad is hetzelfde gebleven. Ook als kleine jongen was ik tenslotte de hele dag met voetbal bezig. Ik groeide op in het plaatsje Tamela, in een klein gezin: vader, moeder, broertje en ik. Met naar school gaan had ik geen problemen, maar zodra de bel ging, spurtte ik naar buiten om de rest van de dag te voetballen. Partijtjes op blote voeten, erg fanatiek. Veel lijn zat er -zo realiseer ik me nu- niet in, maar ik leerde wel improviseren en de bal onder alle omstandig heden te controleren." „Aan de Nederlandse manier van trainen, moest ik wennen. Eventjes dan, want ik ging er al snel in mee. Ik werd er ook door opgestuwd. Alles gaat in de hoogste versnelling. Kom op, man! Alles geven! Knokken! Dat zijn de kreten die je hier constant hoort. Je best doen is niet genoeg, hè. Het is zwaar, maar op die manier maak je de meeste vorderingen." CHAMPIONS LEAGUE „In principe ben ik Ghanees international,maar ik stel me voorlopig niet beschikbaar, omdat ik me eerst op Ajax wil concentreren. Wanneer Co Adriaanse me nodig heeft, moet ik er voor honderd procent klaar voor zijn. Als inter national ben je steeds een week weg en je kunt geblesseerd raken. Dat schiet totaal niet op. Begrijp me niet verkeerd, spelen voor Ghana is een grote eer, maar voor lopig staatAjax op nummer één." „Er staan ons belangrijke weken te wachten, waarin Champions League-voetbal afgedwongen kan worden. Mijn droom is met deze jonge ploeg uit komen in de Champions League. Ja, natuurlijk hebben we daarin wat te zoeken. Ik weet ook zeker dat we volgend seizoen weer meedoen met de strijd om de nationale titel. Nu ben ik nog een stand-in, volgend seizoen wil ik een basisplaats. Of dat lukt weet ik niet, maar ik doe er in ieder geval alles aan. Als ik niet zou slagen en ik zou tot de con clusie komen dat ik er niet alles voor gedaan en gelaten heb, dan zou ik mezelf dat nooit vergeven." Martin van Zaanen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 7