I AFC AJAX om m'n spieren te versterken. Ais ik daarmee klaar ben wordt er ijs op m'n enkel gedaan. Daar na eet ik met de selectie en ga ik naar huis." Sinds zijn blessure volgt Knopper de wedstrijden van Ajax vanaf de tribune en kan hij de presta ties van zijn teamgenoten analyseren. „Het is vre selijk balen om op de tribune te moeten zitten. De eerste week dat ik niet mee kon spelen, wil de ik al helpen. Dat gevoel werd alleen maar er ger. Helemaal als het niet loopt op het veld gaat het op een gegeven moment vreselijk jeuken. Je beleeft het wel heel anders vanaf de tribune. Het is leerzaam want van bovenaf zie je oplossingen die je in het veld niet ziet." I RILLINGEN „Ik denk dat Shota (Arveladze, red.) het goed doet op mijn positie", analyseert Knopper ver der. „Toch denk ik dat ik wat aan dit Ajax kan toe voegen. Ik ben een aanvallend ingestelde speler en ik scoor makkelijk.Als ik weer honderd pro cent fit ben en de trainer heb laten zien dat ik m'n oude niveau terug heb, dan verwacht ik in de basis te staan. Ik denk dat de rillingen over m'n rug lopen als ik de Arena betreed. Het zal fan tastisch zijn als ik weer speel." Voorlopig wil Knopper zich niet vastpinnen op een datum waarop hij zijn comeback in Ajax I maakt. „Ik dacht in eerste instantie aan de thuis wedstrijd tegen PSV op 8 april. Dat zou een mooie wedstrijd zijn om mijn rentree te maken. Ik denk dat ik binnen twee, drie weken weer op het veld sta om met de hersteltraining te begin nen. Maar dan moet ik nog ritme opdoen in het tweede elftal. Ik hoop over vier tot zes weken weer te spelen. Ik moet alleen niet te snel be ginnen want dat is niet bevorderlijk voor het herstel. Als ik de laatste wedstrijd van het sei zoen kan spelen dan ben ik al blij." Daan Schippers grond Katja Schuurman, bezig aan een nieuw programma voor BNN, alle aandacht opslokt, gaat Knop per onverstoord door: „In het be gin wist ik niet wat er mis was en dankzij die onzekerheid was ik be hoorlijk chagrijnig. Er waren een hoop dingen die in m'n hoofd rondspookten. Ge lukkig ben ik goed opgevangen door de mensen om me heen. ledereen leefde met me mee en probeer de me op te beuren. Nee, in die periode heb ik weinig met de pers gesproken. Daar had ik geen behoefte aan. Ik sprak liever met m'n familie en met mensen bij Ajax die wisten wat er speelde." Ook zijn teamgenoten lieten de middenvelder niet in de steek tijdens zijn blessureperiode. „Ik heb veel steun aan ze gehad. Vooral door Aron Winter, Richard Witschge en Fred Grim ben ik goed geholpen.Ja, ik kan het goed vinden met die oudere jongens. Dat komt waarschijnlijk omdat ik een van de eerste jonge spelers was die bij het eerste elftal kwam. Die oudere spe lers hebben me toen goed opgevangen. Maar met jongere spelers heb ik ook een goede band. Tim de Cler en Cedric van der Gun ken ik bij voorbeeld al heel lang." I CONTACT „Naast het voetballen zelf, miste ik in het begin het onderlinge contact met de spelers het meest. Het kaarten in de bus op weg naar een wedstrijd bijvoorbeeld. Ik heb de spelers natuurlijk een pe riode niet gezien. Toen ik in het gips zat kon ik niet zoveel doen en zag ik ze bijna niet. Ik kon niet mee als ze uit eten gingen of zoiets. Later kwam ik wel langs om een praatje te maken om niet van de selectie vervreemd te raken. Op dit moment heb ik alweer het zelfde schema als de rest van de groep en eet ik's middags gewoon mee. Al leen op wedstrijddagen zie ik ze niet." Knopper heeft momenteel eenzelfde trainings dag als de rest van het eerste elftal. „Als ik's och tends in de Arena aankom, kijkt Pim van Dord (hoofd fysiotherapie, red.) eerst naar mijn enkel of er geen vocht in zit. Daarna begin ik aan een anderhalf uur durend revalidatieprogramma.Ter- wijl de spelers op het trainingsveld staan, ben ik bezig op de lopende band en met krachttraining ZONDAG 18 MAART I 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 7