I DE TOEKOMST JORDI JACOBS MIST DENNIS BERGKAMP I AFC AJAX ZONDAG 18 MAART AJAX - Dennis Bergkamp, dat vindt Jordi Jacobs (10) nou een goede voetballer.'Jammer dat die niet meer voor het Nederlands elftal uitkomt', zegt de technisch begaafde rechts half van de EIMaar ook zonder Bergkamp heeft Jordi er alle vertrouwen in dat het met Oranje wel weer goed komt. Volledige naam: Jordi Lorenzo Jabobs Geboren: Op 19 juli 1990. Ik speel in de EI Woonplaats: Amstelveen. School: De Schakel.Welke groep? Nou, wij wer ken niet echt met groepen, het is speciaal on derwijs. De LOM-school, laat ik maar zeggen. Favoriete vak: Heb ik niet echt, maar lezen, daar heb ik geen hekel aan. Irritantste vak:Taal, dictee enzo. Vorige clubs: Alleen Roda in Amstelveen. Dit is mijn derde seizoen bij Ajax. Toen ik hier kwam, moest ik even wennen -het is natuurlijk allemaal een stuk serieuzer- maar al snel voelde ik me thuis. Positie: Rechtshalf. Sterke punten: Mijn techniek is goed. Zwakke punten: Lichamelijke kracht. Bij het uitvechten van persoonlijke duels breekt me dat soms op. Maar dat komt wel in orde; gewoon ge duld hebben en hard trainen. Hobby's Voetbal vind ik het allerleukste om te doen, maar ik drum ook graag. Nee, ik heb thuis geen drumstel.Wel een conga, da's zo'n hele gro te trommel. Mag ik graag een beetje op roffelen. Andere sporten: Vroeger heb ik aan judo en squash gedaan, maar toen ik naar Ajax ging en drie keer inde week moest trainen, ging dat niet meer. Nee, dat is niet jammer, want voetbal is veel leuker. Op TV vind ik darten wel aardig om te zien. Favoriete tv-programma's: Voetbalwedstrij den. Het liefst van de grote buitenlandse clubs, maar Nederlandse duels zijn ook oké. Favoriete muziek: Gewoon, popmuziek. Wat je op de meeste radioprogramma's hoort. Favoriete CD: Van Eminem. Een goede rapper. Leuke clips ook. Slechte muziek: Kerkgezang. Kan ik niet tegen. Favoriete club: Ajax.Altijd al geweest. Eigenlijk al vanaf het moment dat ik voetbal kon begrijpen. De manier waarop Ajax speelt, aanvallend, is ge woon het leukst. Mooiste stadion: De Arena. Ik ga naar zoveel mogelijk thuiswedstrijden toe. Beste Nederlandse voetballer: Dennis Berg kamp. Beste buitenlandse voetballer: Luis Figo. Idool: Da's ook Figo. Wat die allemaal kan met een bal. Favoriete film: Ik kijk graag films, daar niet van, maar er eentje uitpikken, lukt niet zo een-twee drie. Een favoriete acteur? Heb ik ook niet echt. Mij maakt het niet uit: lachfilms, thrillers, ik vind het allemaal leuk. Favoriete eten: Chinees vind ik héérlijk. Maar ik lust de meeste gerechten wel, hoor. Ik ben een makkelijke eter. Smerigste eten: Prei. Eén keer geproefd. Één keer en nooit meer. Lekkerste drinken: Een Fristietje gaat er altijd wel in. Smerigste drinken: Koffie. Goede eigenschap: Mmmm'moeilijk. Wacht, m'n moeder zegt m'n eerlijkheid. Slechte eigenschap: Ik kan soms wat slordig zijn. Ja, ook een opmerking van m'n moeder. Vakantiebestemming: We zijn Malaga in Span je geweest en daar had ik het erg naar m'n zin. Mooiste tenue: Dat van het Italiaanse elftal. Blauw shirt, witte broek. Favoriete opstelling Oranje: Van der Sar; Reiziger, Frank de Boer, Stam, Van Bronckhorst; Bosvelt, Davids, Cocu; Bergkamp, Kluivert en Overmars. Ik vind het jammer dat Bergkamp niet meer voor het Nederlands elftal speelt. Ik mis 'm wel een beetje. Zo'n goede voetballer is dat. Maar ook zonder hem is Oranje goed genoeg om te kunnen winnen. Toekomstverwachting: Ik hóóp natuurlijk profvoetbalier bij Ajax, dat lijkt me het mooiste wat er is. Mocht dat niet lukken? Dat weet ik niet, hoor. Zien we dan wel weer. Leuk aan voetbal: Alles. Ja, echt alles. Niet leuk aan voetbal: Niks. Of ja, toch.als je reserve moet zitten. Zit je je maar te verbijten langs de kant. Gelukkig komt dat amper voor. Martin van Zaanen SMi

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 13