I AFC AJA gemaakt. Het vertrouwen is helemaal terug. We zijn er nog niet, maar als we zo doorgaan moe ten we ons in de KPN Eredivisie kunnen hand haven." Welke rol vervul jij bij Sparta? „Ik ben rechtshalf. Ik speel vooral controlerend, maar ik heb de vrijheid om af en toe over onze rechtsbuiten heen te gaan.de diepte in.Tegen FC Twente speelden Mendes en Rudge centraal ach terin, waarbij Mendes iets voor Rudge stond. Monteiro en Van der Meer waren onze backs. Sil van Inia op links en ik op rechts speelden con trolerend op het middenveld, waardoor Michel Langerak kon doorschuiven tot vlak achter Ali Elkhattabi. Nourdin Boukhari en Anders Nielsen tenslotte bezetten de vleugels. Mijn taak in dit systeem is er voor zorgen dat het spel verplaatst wordt en de aansluiting te verzorgen. Heel een voudig eigenlijk, maar daarom niet minder effec tief." Rechtshalf is je favoriete positie, bij Ajax speelde je echter veel als rechtsback. Is dat de reden dat je tot nu toe niet uit de verf bent gekomen in Amsterdam? „Inderdaad speel ik het liefst op het middenveld, daar kom ik het beste tot mijn recht-Tijdens de seizoensvoorbereiding met Ajax gaf Adriaanse aan dat ook hij mij als middenvelder, en niet als rechtsback,zag Daar was ik op zich heel blij mee, al had ik vanwege de concurrentie van Galasek en Winter wel verwacht dat het moeilijk voor me zou worden om een basisplaats af te dwin gen. Op een gegeven moment zat ik alleen maar op de bank, soms zelfs op de tribune. Dus was het beter ergens anders te gaan spelen." Kun je stellen dat jouw missie bij Ajax is mislukt? „In het geheel niet Ik schaam me er niet voor dat Galasek en Winter voor mij komen in de rang- orde.Wat dat betreft moet ik geduld betrachten. Mijn kans komt nogTot die tijd moet ik wel aan spelen toekomen, dat is noodzakelijk voor mijn ontwikkeling Daarom is deze verhuurperiode bij Sparta goed voor zowel mij als Ajax. In de zomer keer ik in principe terug in Amsterdam, het mo ge duidelijk zijn dat spelen bij Ajax mijn doel is. Ik ben erg benieuwd naar mijn toekomstige rol, maar als die hetzelfde wordt als dit seizoen, wil ik wederom ergens anders voetballen, logisch. Ik heb een prima verstandhouding met Adriaanse, maar ik weet niet wat hij voor volgend jaar in ge dachten heeft" Voel jij je Ajacied of toch meer Spartaan? „Momenteel voel ik me Spartaan. Ik speel voor Sparta en we proberen met man en macht in de KPN Eredivise te blijven. Bovendien heb ik hier in het verleden ook een paar prachtige jaren meegemaakt Sparta is een mooie club om voor te voetballen." Wat verwacht je van Ajax-Sparta? „In principe is dit voor ons geen geschikte wed strijd om drie punten te pakken. Als Ajax in goe de doen is, wordt het voor ons heel lastig Maar indien Ajax een mindere dag heeft kunnen we wellicht een puntje pakken. We reizen in ieder geval zonder druk op onze schouders naar Am sterdam, want we hebben in de Arena niets te verliezen. Daarom zal het een leuke wedstrijd worden, Sparta doet het immers altijd goed te gen de toppers in Nederland." Vorig seizoen stond je aan de andere kant. „Inderdaad, dat was een hele zware wedstrijd die we uiteindelijk met 3-2 wonnen. Hans Westerhof was trainer en ik begon zowaar als rechtshalf aan de wedstrijd. In de tweede helft werd ik gewis seld, toen speelde Sparta al met negen man na twee rode kaarten." Vandaag ontmoet je een hoop oude be kenden. Is dat een voordeel? „Geen idee. Dit is voor mij de eerste keer dat ik in een situatie als deze terecht kom. Maar het staat vast dat ik bijna alle jongens van Ajax goed ken. Ik vind het heel leuk om tegen ze te voet ballen, eigenlijk speel ik toch ook een beetje thuis vandaag Ik heb er in ieder geval heel veel zin in. Nee, Co Adriaanse heeft me niet gebeld voor wat tips, haha." ArnoutVerzijl Als alles volgens verloopt,tegen wie speel je dan van daag? „Ik denk te gen Rafael van der Vaart Wat is die jon gen doorgebroken zeg dit seizoen.Vorig jaar heb ik hem nau welijks kunnen be oordelen, ik ken hem pas sinds kort In zijn eerste jaar heeft hij direct Richard Witschge van zijn plek ge speeld, dat vind ik heel knap van hem. Maar, Sparta gaat uit van eigen kracht We hebben nu twee keer op rij gewon nen met aardige cij fers én goed voetbal. Met zijn allen heb ben we een hele goede prestatie ge leverd. De sfeer is goed en het ver trouwen groot" ZONDAG 18 MAART AJAX-SPARTA I II j.T

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 11