I AFC AJAX groeien. Er komt een periode dat het mij minder gaat, dan dienen mijn ploeggenoten mij te steu nen in mijn spel,zoals ik nu misschien bij hen doe. Het verwachtingspatroon rond Ajax blijft, door de druk van de buitenwacht, onverminderd hoog. Plaatsing voor dê kwalificatie van de Cham pions League is voor velen een must, maar echt niet gemakkelijk te bereiken.Als we doorgaan zo als we de afgelopen maanden presteerden, denk ik wel dat we de kwalificatie kunnen afdwingen. Er zijn nog veel wedstrijden te gaan en het blijft de bedoeling steeds beter te gaan spelen. Een jonge voetballer die op dit niveau mag uit komen, krijgt zelfvertrouwen voor de toekomst. Daar draait alles om, want dankzij het goede verloop van het EU RO 2000 kwam ik ook met een goed gevoel terug naar Amsterdam." I OPTIMISTISCH Chivu onderbouwt waarom hij Ajax dit seizoen ver ziet komen. „Ik ben optimis- tisch.We hebben deze voetbaljaargang zowel goede als slechte tijden gekend, maar in een positieve periode haalden we hetzelfde ni veau als de ploegen die op de ranglijst bo ven ons staan (PSV en Feyenoord, red.). We speelden in de uitwedstrijd bij PSV gelijk, maar ik vond dat we in die ont moeting de betere waren en dus hadden kunnen winnen. Als wij in onszelf blijven geloven, kunnen we iedereen verslaan. Natuurlijk denk ik na over het verle den, maar ik kijk niet graag terug. Het lijkt me veel belangrijker hoe we in de toekomst presteren." De succesvolle historie van Ajax voelt soms als een loden last. „Dankzij de imposante historie van de club en de successen van weleer, verwachten de mensen dat we altijd aan de top staan. Op die momenten realiseer ik me dat ik bij één van de grootste clubs van Europa speel. Ik merk het aan de reacties uit Roe menië, want de mensen houden de prestaties van reservedoelman Bog- dan Lobont en mij scherp in de gaten.Toen ik op groeide, hoopte ik ooit uit te komen voor een in ternationale topclub en die droom is uitgeko men. Dat maakt van mij een gelukkig mens. Ik ben er zeker van dat Ajax weer een belangrijke rol gaat spelen in de Europa Cup-toernooien, als we het geduld bewaren en laten de huidige talenten tot ontplooiing komen." Voor Cristian Chivu blijft de naam Ajax voor al tijd verbonden met die van een illlustere landge noot van hem: Stefan Kovacs, de oefenmeester die in 1972 en 1973 tijdens de meest succesvol le jaren van de Amsterdammers de technische leiding had. „Hoewel ik toen nog niet was gebo ren, heb ik veel over hem gehoord en gelezen. Hij geldt nog steeds als een beroemdheid in Roe menië, die als een vader voor zijn ploeg was. Kovacs heeft natuurlijk het nodige gewonnen met Ajax. Daardoor weet iedereen in Roemenië alles over deze club." Hoewel na EURO 2000 vele geruchten de ron de deden, valt het volgens de verdediger niet te voorspellen hoe lang hij nog in de Amsterdam Arena te bewonderen blijft. „Ik kan niet in de toekomst kijken. Ajax heeft me tot nu toe ver schrikkelijk veel gegeven, eigenlijk alles.Tot nu toe heb ik nog onvoldoende kunnen teruggeven aan de club." Jan Leerkes ZONDAG 25 FEBRUARI AJAX - FC UTRECHT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 7