I DE WEDSTRIJD VAN VANDAAG: AJAX-FC UTRECHT I AFC AJA ^Êk ZONDAG 25 FEBRUARI if FC UTRECHT 5 Op de dag dat Feyenoord en PSV onderling uitmaken wie de meeste aanspraak kan maken op het kampioenschap, krijgt Ajax in de Amsterdam Arena FC Utrecht op bezoek. Het team uit de Domstad heeft in het verleden verscheidene malen bewezen dat het in staat is om boven zichzelf uit te stijgen als het tegen een topploeg aantreedt. <f Ajax boekte in Sittard, vorige week vrijdagavond, een duidelijke 0-3 overwinning. Fortuna was te zwak om het Ajax lastig te kunnen maken. Zon der tot het uiterste te moeten gaan, leidde Ajax bij de rust al met 0-2. Een opmerkelijke rol was in Sittard weggelegd voor Richard Witschge. De vervanger van Rafael van der Vaart speelde ge dreven en was duidelijk niets van zijn fraaie trap- techniek verloren. Omdat Vitesse afgelopen weekeinde niet in actie kwam, heeft Ajax de der de plaats van de Arnhemmers overgenomen. De ze positie geeft, zoals bekend, recht op deelna me aan de voorronde van de Champions League. Vandaag kan tegen FC Utrecht een vervolg wor den gegeven aan de goede reeks die sinds de winterstop is neergezet. Dan moet Ajax wel be ter doen dan eerder dit seizoen, toen er in de Galgenwaard met 2-1 werd verloren. Fred Grim werd al na 19 minuten van het veld gestuurd na dat hij in de ogen van scheidsrechter Roelof Luin- ge de doorgebroken Igor Gluscevic onderuit had gehaald. De Joegoslavische scherpschutter, dit seizoen al goed voor vijftien treffers, voerde een ongekend stukje theater op toen hij de Ajax- keeper wilde passeren. Grim kon inrukken en werd vervangen door Bogdan Lobont. FC Utrecht heeft dit seizoen een plaatsje verworven in het linkerrijtje van de com petitiestand. Al willen ze zelf graag anders geloven, voor de Utrechtenaren is dat een opmerkelijke prestatie. De club is sinds het seizoen 1992/1993 namelijk niet meer bij de beste negen geëindigd. Ook deze jaargang leek weinig in petto te hebben voor de for matie van trainer Frans Adelaar. De Domstedelingen, die in het verleden al te vaak hun hoofd heb ben gestoten door een te hoog verwach tingspatroon te scheppen, kenden een matige competitie start. Inmiddels is er verandering gekomen in de vlakke prestatie curve en is FC Utrecht, mede dankzij een fraaie serie van vijf overwinnin gen op rij, ge worden tot een heuse subtopper. laatste keer dat Ajax thuis verloor van FC Utrecht dateert van 10 mei 1998.Ajax verzuimde het kam pioensjaar een passend slotakkoord te geven en FC Utrecht won verras send met 1-2. De afgelo pen twee edities bleef Ajax wel aan de goede kant van de score. Vorig jaar won Ajax met 2-0 (goals van Winter en Gronkjaer). Het seizoen daarvoor had Utrecht helemaal weinig in te brengen, 5-0. Ook ditmaal was Grönkjaer trefzeker. De andere Ajax-treffers waren van Afri kaanse makelij. Bennie McCarthy scoorde driemaal. Emmanuel Nwakire was zo onge lukkig om in eigen doel te schieten. Aron Winter maakte vorig seizoen één van de twee treffers tegen FC Utrecht in de Arena. Alfons Groenendijk ontbreekt vandaag wegens een blessure. Jesper Gronkjser was trefzeker tegen FC Utrecht Theo Lucius keerde afgelopen zomer terug naar PSV. In de selectie van FC Utrecht zitten vier spelers met een Ajax-verleden. Patrick Zwaanswijk,Jean- Paul de Jong en Dennis Scharrenburg hebben bij Ajax -een deel van- de jeugdopleiding doorlopen. Geen van hen heeft een competitiewedstrijd in Ajax I achter zijn naam staan. Dave van den Bergh kwam tien maal in actie voor Ajax. Dat was in het seizoen 1996/1997. Na drie jaar Rayo Val- lecano is de Amsterdammer vanaf het begin van deze jaargang weer in Nederland te bewonde ren. FerdiVierklau en John O'Brien mochten bij FC Utrecht voor het eerst ruiken aan het Ere divisie niveau. Beide Ajacieden komen vandaag waarschijnlijk nog niet in actie. O'Brien is her stellende van een achillespeesblessure.Vierklau is op de weg terug nadat hij al met diverse kwetsuren te kampen heeft gehad.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 5