I DE TOEKOMST RICHARD DANILO: VLIEGENSVLUG EN DOELGERICHT I AFC AJA Een aartje naar zijn vaartje. Net als papa Wamberto is de elfjarige Richard Danilo (EI razendsnel, doelgericht, en fungeert hij, hoewel rechtsbenig, als linksbuiten. Volledige naam: Richard Danilo Maciel de Sou- sa Campos. Geboren: Op 13 januari 1990. In San Luis, Brazi lië. Woonplaats: Amstelveen. Tot drie jaar terug woonden we nog in België; mijn vader speelde daar voor Standard Luik. Broers en zussen: Ik heb twee kleine broertjes. Wamberto die acht jaar is en Wanderson van zes jaar. Ze zijn allebei helemaal gek van voetbal, net als ik. Nee, ze spelen niet bij Ajax, maar bij Roda'23 in Amstelveen. Vorige clubs: Standard Luik. Daar heb ik nog trai ning van Simon Tahamata gehad. Bij Ajax is Patrick Ladru mijn trainer. School: De Karei IJkman-school, ik zit in groep zes. Favoriete vak: Rekenen, daar ben ik best goed in. Irritantste vak: Lezen en taal. Nederlands vind ik vrij moeilijk, daar maak ik altijd wel wat fouten in. Ik sprak al Braziliaans en Frans en toen kwam Ne derlands er ook nog bij. Positie: Hoewel ik rechtsbenig ben, sta ik in de EI meestal linksbuiten. Net als papa, ja. Sterke punten: Ik ben snel en doelgericht. Zwakke punten: Mijn linkerbeen zou ik willen verbeteren. Scheelt veel tijd bij het aannemen van de bal. Favoriete club: Ajax en Flamengo, in Rio de Ja neiro. Mooiste stadion: De Arena vind ik heel mooi. Beste voetballer in Nederland: Mijn vader. Beste voetballer in het buitenland: Rivaldo. Idool: Rivaldo, die kan echt alles. Leuk aan voetbal: Als Ajax wint, ben ik helemaal blij. Niet leuk aan voetbal: Als de club waar ik voor ben - zoals Ajax of Barcelona - verliest, word ik soms kwaad. Hobby's Tennissen vind ik leuk om te doen. Op school doen we dat weieens tijdens gym. Favoriete tv-programma's: Fox Kids, teken films die iedere dag te zien zijn. Favoriete muziek: Als het maar vrolijk is. Zo vind ik Mambo Nr. 5 van LouVega wel een lekker num mertje. Favoriete CD:Alles van Gregor artiest. Reggae is de favoriete muziek van mijn va der, dat draait 'ie de hele dag. Slechte muziek: Rock. Harde gitaren enzo; vind ik maar niets. Favoriete film: Ace Ventura met Jim Carrey. Ik heb in een deuk gelegen toen ik die zag. Favoriete eten: Spaghetti kan ik wel iedere dag eten. En dat gebeurt bijna ook. Mijn moeder kan het heerlijk klaarmaken. Smerigste eten:Van die hele hete nasi. Lekkerste drinken: Fanta. Smerigste drinken: Seven-up. Bijna iedereen vindt dat lekker, maar ik dus niet. Vakantiebestemming: Brazilië, hè. In de win terstop zijn we nog geweest. Prachtige tijd gehad; de hele dag voetballen, zwemmen, spelen. Altijd jammer als we weer naar Nederland gaan. Maar ben ik eenmaal terug vind ik het hier al snel weer leuk. Boek of tijdschrift: Tijdschriften lees ik niet zo veel, maar Snelle Jelle is mijn favoriete boek Gaat over voetbal, ja. Natuur lijk, anders is er niets aan. Andere sporten: Tennis dus. En basketbal.We heb ben bij ons in de buurt een basketbalveldje en daar wil ik weieens een balletje gooien. Gaat best goed, ja. Al hangt die ring wat hoog. Mooiste tenue: Dat van Real Madrid. Kampioen: Ajax heeft geen kans meer. Feye- noord, denk ik. Degradatie: Fortuna Sit- tard. Favoriete opstelling Oranje: Oei, ik ken ei genlijk niet zoveel Neder landse spelers.Van Brazilië dan maar? Oké. Dida; Ca- fu, Bebeto, Junior Baiano, Roberto Carlos;Vampeta, Rivaldo, Leonardo; Roma- rio, Ronaldo en Wamber to. Een heel goed team, dit. Toekomstverwach ting: Profvoetballer wor den. Waar, dat maakt me niet zoveel uit. Ik zie wel. ZONDAG 25 FEBRUARI AJAX FC UTRECHT Martin van Zaanen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 13