nv CLAESSENS i.s.m. Adrem uitgeversgroep 5 Achterste rij v.l.n.r.: Sjaak Wolffs (materiaalverzorger), Laszlo Jambor (looptrainer), Ed de Vink (fysiothera peut), Leo van Veen (hersteltrainer), Pim van Dord (hoofd fysiotherapie), Wil Coort (keeperstrainer),en Jos Ge- ijsel (inspanningsfysioloog) Derde rij v.l.n.r.: Cedric van der Gun, Tim de Cler, Brutil Hosé, Andy van der Mey- de, John Nieuwenburg, Abubakari Yakubu, John O'Brien en Kevin Bobson.Tweede rij v.l.n.r.: Richard Knopper, Ferdi Vierklau, Shota Arveladze, Peter Boeve (assistent-trainer), Co Adriaanse (trainer/coach), John van 't Schip (assistent-trainer), Ole Tobiasen, Nikos Machlas en Wamberto. Voorste rij v.l.n.r.: Bogdan, Lobont, André Bergdolmo, Tomas Galasek, Aran Winter, Michael van Praag (voorzitter), Richard Witschge, Jesper Grankjaer, Cristian Chivu en Fred Grim. Ajax begon het seizoen met een ruime 5-0 zege tegen Fortuna. De verwachtingen in Amsterdam waren meteen hooggespan nen, maar na een nederlaag in de twee de wedstrijd tegen Sparta (3-0) bleken de Ajacieden nog niet zo ver te zijn als ge hoopt. Nadat in november de uitwedstrijd tegen Willem II gewonnen werd, en er zo doende eindelijk met het 'uitsyndroom' werd afgerekend, nestelde Ajax zich vast in de subtop. Afgelopen zondag kwamen de Amsterdammers tegen datzelfde Wil lem II niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Toch deed Ajax in de strijd om de derde plaats goede zaken aangezien concurrent Vitesse een ruime nederlaag leed tegen RKC Waalwijk. Ajax is dit seizoen met negenenveertig doelpunten de meest trefzekere ploeg in de KPN Eredivisie. Topscorer bij de Aja cieden is de Griek Nikos Machlas met tien treffers. Andere opvallende spelers zijn de jeugdi ge middenvelders Rafael van der Vaart en Cédric van der Gun die onder Adriaanse een zeer belangrijke rol spelen in het 'nieu we' Ajax. Aan uitwedstrijden tegen Fortuna bewa ren de Amsterdammers de laatste jaren slechte herinneringen. In de laatste vier seizoenen verlieten de hoofdstedelingen Sittard liefst driemaal met een nederlaag. Alleen in het seizoen 1997/1998 won Ajax, mede dankzij een treffer van Gerald Sibon in de eerste minuut, op overtuigende wij ze met 0-5 van Fortuna. Drukkerij Bern

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 5