(L^ Brief van Tumke CLAESSENS i.s.m. Adrem uitgeversgroep 35 VS Zitterd 16 feebr 2001 Alvoores met U saame Ajax op de korrel te neeme wil ik toch eers nog eeve terug koome op mijn voorige brief waar ik 't over ons aller Booris Bekker ge had hep. 't Is naamelik gebleeke via een DNA tes dat die kleine Borisje Boem Boem, die hij bij de Russin Sletnova verwekkert zou hebbe, ech van hem is ofschoon 't geen jongetje bleek te zijn maar een meisje, Anna. Hiermee is dus voor eewig vasgestelt dat Booris, zoo als meerdere van zijn landgenoote, niet alleen een groote mond heef maar ook verder iets groots heef. Tusse haakjes die Sletnova gaat 'm nu aan de kleijer. En nu we 't toch over tennisse hebbe. Die Navratilova (44) wil weer de baan op. Wie de pap van Teng van bij ons Neeve dat las aan de leestafel van z'n stampkaffee zei hij teege de mam van Teng, teeves z'n wettelikke vrouw,: "Zou jij ook weer niet eens saame met mij de baan op, of liever gezeg 't bed in wille? Jij bent toch niet veel ouwer als die Navratilova (44)." Waarop de mam zei: "Goed, maar dan moet jij wel voor middernach uit je stampkaffee koome." Daarop liet de pap bij naader inzien dit plan maar vaare, zoo dat Teng eenigste erf genaam blijf. En nu dan over die van Ajax, de bekenste grasvreeters van de wereld, waar wijle ons aller Toon al met vooruitziende blik een van z'n laat ste liedjes over gemaak heef: "In 't graas van de wei". Dit Ajax is nog altijd 't Ajax, afstammeling van de dapperste der ouwe Griekse helde uit 't verre verleede die zich zelf gedood heef door middel van zelfmoord toen hij de pes in had omdat 't gras in 't stadion van 't antieke Anthene maar niet wilde groeje. Over de juiste doodsoorzaak van die ouwe Ajax heef de B.V.D. nog een onderzoek loope evenals oorlogsgeschiedschrijver De Jong. Alaaf Uw Tumke Pee. Es. Toen ik deeze brief oppe pos gedaan had bleek dat ik vergeete was er een postzeegel op te plakke, zoodat Fortuna strafport moet betaale. Maar dat zal voor Fortuna niet zoo erg zijn want na 't ontslag van Paciorek hebbe ze toch genoeg geld in kas over. Alaaf, alaaf Uw Tumke Drukkerij Bern

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 35