SEIZOEN 1988/1989 CLAESSENS ct'Miéevevé i.s.m. Adrem uitgeversgroep 29 Het seizoen 1988/1989 begon voor Fortuna met een fraaie 2-1 zege tegen Ajax. Roger Reijners opende voor Fortuna de score, maar de nieuwe Ajacied Stefan Pettersson bracht de Amsterdammers langszij. Een debutant aan Fortunazijde, de Brit John Clayton, zorgde met zijn eer ste treffer voor de luid bejubelde winst. De Sittardse club presteerde onder leiding van Hans van Doorneveld erg sterk in de eerste seizoenshelft. Nadat Fortuna op de dertien de speeldag eenvoudig met 0-3 won van FC Den Bosch kwam de ploeg op een derde plaats terecht achter het eveneens verras sende FC Volendam en koploper PSV. De Eindhovenaren waren de volgende tegen standersvan de geel-groeneformatie. Ineen uitverkochte Baandert groeide doelman Ruud Hesp uit tot de man van de wedstrijd. De destijds 23-jarige doelman hield zijn doel schoon met enkele fraaie reddingen waar door een vroeg doelpunt van John Clayton voldoende was om de houder van de Euro pacup I een nederlaag toe te brengen. For tuna klom verder op de ranglijst en was te gen Haarlem slechts twee minuten verwijderd van een gedeelde koppositie. Eén dag voor de wedstrijd tegen de Noordhol landers waren de Fortunezen aanwezig ge weest bij de begrafenis van clubarts Thei Jessen. Zijn plotselinge dood maakte diepe indruk op iedereen met een Fortunahart. Eén week later in de thuiswedstrijd tegen Veendam kon alsnog de eerste plaats worden ingenomen. Fortuna kwam na ruim een half uur door Nico Jalink op voorsprong. Zijn treffer was de dui zendste in de geschiedenis van Fortuna, maar Joop Gali gooide met twee treffers alsnog roet in het eten. Na de winterstop kon de Sittardse club de hoge klas sering niet vasthouden. Eind februari werd Hans van Doorneveld ontslagen nadat in Zwolle de vierde nederlaag op rij was geleden. Dick Voorn en Chris Dekker maakten als interim-trainers het seizoen af. Hun grootste succes was de 1-0 thuiszege tegen Feyenoord waardoor Fortuna in één seizoen alle thuis wedstrijden tegen de traditionele topdrie won. De Fortunezen eindigden uitein delijk met 34 punten op een achtste plek. VS Drukkerij Bern Ruud Hesp keepte in 1988/1989 een sterk seizoen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 29