CLAESSENS cóutéuwué i.s.m. Adrem uitgeversgroep 1999/2000: FORTUNA SITTARD-AJAX 2-0 V.Ï Net als in het seizoen 1998/1999 was Fortuna vorig jaar in eigen stadion te sterk voor Ajax. De wijze waarop de overwinning tot stand kwam was iets minder spectaculair dan een jaar eerder, maar de zege was wederom verdiend. In de beginfase hadden de bezoekers een licht overwicht dat resulteerde in een schot van Brian Laudrup te gen de paal. Daarna werd Fortuna steeds gevaarlijker. Halverwege de eerste helft sprintte Amoah, op aangeven van Landerl, weg bij Verlaat en vervolgens liet de Gha- nees doelman Grim kansloos; 1-0. Gerritsen, die enkele minuten eerder zelf bijna tot scoren was gekomen, gaf op slag van rust een prima breedtepass op Amoah die ook dit buitenkansje fraai afrondde; 2-0. De falende Verlaat werd in de rust vervangen door Mokoena waardoor er iets meer rust in het spel van de Amsterdammers kwam. Nikos Machlas zorgde voor het eerste gevaar na rust, maar de inzet van de Griek kon Van Zwam niet verontrusten. Daarna waren de ogen binnen een halve minuut tweemaal gericht op scheidsrechter Temmink. Eerst wuifde de arbiter een vermeend penalty- geval na een overtreding tegen Landerl weg en ook na de daaropvolgende counter, die eindigde met een struikelende Machlas over het been van Hofland, bleef een fluit signaal uit. De Griek had weinig geluk in de afwerking want zijn kopbal belandde een kwartier voor tijd tegen de lat. Het enige hoogtepunt dat daarna nog volgde was de publiekswissel voor matchwinnaar Matthew Amoah. Fortuna Sittard-Ajax 2-0 (2-0) Scheidsrechter: Temmink 23. en 42. Amoah 1-0 en 2-0 Gele kaarten: Volmer en Hamming (Fortuna) Toeschouwers: 13.000 (uitverkocht) Fortuna Sittard: Van Zwam, Kiekens, Roest, Hofland, Her mans, Van der Schaaf, Landerl (89. Evers), Volmer, Kool, Amoah (77. Gesthuizen) en Gerritsen (65. Ham ming). Ajax: Grim, O'Brien, Winter, Verlaat (46. Mokoena), De Cler, Knopper, Van Halst, Dani (46. Wamberto), Laudrup, Machlas en Gronkjaer. Volmer komt veel hoger dan tegenstander Mokoena Drukkerij Bern

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 19