CLAESSENS i.s.m. Adrem uitgeversgroep 13 Net als het elftal kende Haeldermans een moeilijke start. "Ik speelde in het begin vooral op de flanken. Dat ging niet echt lekker, want ik was erg on wennig op die positie. Ik kreeg vaak twee ballen achter elkaar en vervol gens moest ik een kwartier wachten op de volgende. Je gaat in zo'n geval vaak iets forceren. Acties mislukken dan meestal en je gaat dan vooral te gen jezelf voetballen. Verder speelde mee dat ik moest wennen om weer in de Nederlandse competitie te spelen en bovendien ontbrak er bij ons het nodige vertrouwen na de slechte start." In de laatste drie competitieduels tegen PSV, Roda JC en De Graafschap toonde de 25-jarige middenvelder aan wel degelijk van grote waarde voor de Sittardse formatie te kunnen zijn. Zo stond Haeldermans in de derby tegen Roda aan de basis van de winnende treffer van Nenad Bjekovic. "Ik speel vanaf de uitwedstrijd tegen PSV op een meer centrale positie en dat bevalt een stuk beter. Ik heb nu weer het gevoel dat ik lekker in mijn vel zit. Vroeger heb ik veel op de num mer tien positie gespeeld, maar die is er bij Fortuna niet. In mijn nieuwe rol heb ik meer balbezit en dat is voor mijn spel erg belangrijk. Wél moet ik U'S Afgelopen zomer presen teerde Fortuna bijna een compleet elftal nieuwe spelers aan het Sittard se publiek. De meeste nieuwelingen werden met het oog op de toe komst aangetrokken maar dat gold zeker niet voor de Belgische mid denvelder Stijn Haelder mans. De technisch zeer begaafde speler, die in Sittard een vijfjarig con- zijn vaderland onder meer uit voor Racing Genk, Standard Luik en SK Lommei. Haeldermans was echter ook al bekend met het Nederlandse voetbal. Op jeugdige leeftijd maakte de Belg namelijk al drie seizoenen deel uit van de selectie van MW. Drukkerij Bern t t tpkpnrjp kwam in De Roda JC'ers Van der Luer en Senden teKenae, Kwam in achtervolgen Haeldermans.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 13