De visie van Robert Fuchs iale aanbieding busreis naar Fortuna Sittard Voor elke thuiswedstrijd blikken we met een speler in de Graafschap Pers alvast vooruit op de tegen stander. De seizoenshervatting na de winterstop opent met de wed strijd tegen Ajax. Een niet geringe opgave voor de équipe van de nieu we coach Gerard Marsman waarbij huurling Robert Fuchs niet in actie komt. Evenals vorig seizoen is de 25-jarige Brabander voor een haif jaar aan de selectie toegevoegd maar moet door een schorsing het eerste thuisduel aan de kant blij ven. Ruim drie weken traint Fuchs mee met De Graafschap en wij vroegen hem zijn visie over de wedstrijd van vanavond. "Het zal een moeilijke avond wor den maar wel een mooie wedstrijd voor een uitverkocht huis. Dit is niet een wedstrijd waarin wij de punten moeten halen. De volgende wedstrijden bij Fortuna uit en Sparta thuis daar moet je punten pakken. Tegen Ajax hoop je op een punt en als je een goede dag hebt op drie, maar die zijn wei extra. Zo sla je een gat met de concurrentie". "De doelstelling is zo klaar als een klontje. We zullen punten moeten pakken en blijven staan waar we nu staan (15e plaats). Het is een goed team en ik ben zeker niet bang dat we degraderen", klinkt het over tuigd uit de mond van de Brabander die nu opnieuw een half jaar het Zebrashirt aantrekt. "Ik had ook lekker bii PSV kunne'1 blijven, nergens druk om maken en op maandag in het tweede spelen maar zo zit ik niet in elkaar, Ik ben blij met de kans dat ik hier weer een halfjaar kan spelen. Zelf had ik graag anderhalf jaar gewild, De Graafschap trouwens ook, maar PSV wilde niet meewerken". "Het is een uitdaging om met deze club in de eredivisie te blijven. De mogelijkheid voor een overstap naar RBC was er ook maar ik schat De Graafschap hoger in en ik heb toch meer binding met deze club. Het moment dat alles bekionken was, vernam ik ook nog belangstel ling van Vitesse maar daar heb ik niets op uitgedaan. Ik heb het altijd prima naar mijn zin gehad in Doetinchem dan spreekt een beetje clubgevoel ook mee", aldus Fuchs die door een schorsing nood gedwongen vanaf de tribune moet toekijken. "De situatie die ik aantrof was niets anders dan vorig jaar (Fuchs kwam ook toen de tweede seizoenshelft op huurbasis voor De Graafschap uit, red.). Uiteraard zijn er wat an dere spelers maar de uitgangsposi tie is hetzelfde en iedereen weet wat er moet gebeuren. De sfeer binnen de groep is prima en ik ver wacht dat we goed de winterstop zijn doorgekomen. Door de vorst hebben we tijdens het trainings kamp niet veel kunnen trainen maar de voorbereiding was goed". Was de 3-0 nederlaag bij RKC de slechte generale voor vanavond? "Ja misschien wel. Ajax is ook uit de beker gegooid door Vitesse dus ook zij willen revanche op zichzelf. Maar we hebben ook wel eens trainingen gehad waarin niets loopt en op de wedstrijddag speel je de sterren van de hemel". "Het is gewoon een mooie wedstrijd die ik helaas vanaf de tribune moet bekijken. Maar ach het bank-zitten ben ik wel gewend", sprak Fuchs met een cynische ondertoon. "Op de tribune zit je met een andere spanning. Je kan zelf niet ingrijpen. Als we er maar zoveel mogelijk uit halen. Ik hoop op een goede af loop". Op 4 februari a.s. komt De Graafschap om 14.30 uur in actie tegen Fortuna Sittard. Uiteraard rijden er supportersbussen naar Sittard. Voor leden van supportersvereniging De Vriendenkring geldt de speciale aanbieding; bustransfer toegangskaart voor slechts fl, 30,- (maximaal één kaart per lidmaatschap). Niet-leden betalen betalen fl, 55,. Inschrijving bij de fanshop onder de Spinnekop-tribune op woensdag 31 januari a.s. van 17.30 uur tot en met 19.30 uur en donderdag 1 febru ari voorafgaand aan de wedstrijd tegen Ajax. De wedstrijd Fortuna Sittard - De Graafschap kent geen verplichte bus combi. Vertrek op zondag 4 februari om 11.30 uur. Vanaf de Markthal te Doetinchem. Steun onze jongens op 4 februari, ben erbij!!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 7