IAJAX-TALENT MICHEL KREEK ROUTINER BIJVITESSE Na het recente vertrek van John van den Brom bij de Arnhemmers treft Ajax van avond in het elftal van Vitesse één oude bekende: Michel Kreek. De verdediger debu teerde op 29 oktober 1989 tijdens de met 4-0 gewonnen uitwedstrijd bij Haarlem, waarna hij op 19 oktober 1994 met het 0-0 gelijkspel voor eigen publiek tegen Austria Salzburg zijn I 14e en laatste duel afwerkte in Amsterdamse dienst. Het hoogtepunt van die periode vormde het winnen van de UEFA Cup in 1992. Inmiddels staat hij al drieënhalf seizoen onder contract bij de club uit het Gelredome. „Met mij gaat het prima," aldus de recent dertig jaar geworden speler. „Het bevalt me goed bij Vi tesse. Het wordt natuurlijk steeds minder aan gezien ik al lange tijd weg ben bij Ajax, maar het blijft speciaal tegen die club te spelen. Omdat ik alleen Richard Witschge en Aron Winter nog ken en zij niet meer mogen rekenen op een basis plaats, is er niemand over met wie ik heb sa mengespeeld. Daardoor kom ik eigenlijk nooit in de Arena." Er veranderde dus veel in de loop der tijd. „Mijn instelling blijft echter hetzelfde, zeker in een be kerwedstrijd. Het is voor beide teams erop of er onder. We komen om te winnen. Het lijkt me overmoedig te zeggen dat wij favoriet zijn, maar gezien de stand op de ranglijst zijn wij minimaal gelijkwaardig." Nadat Michel Kreek zijn loopbaan startte bij een gevestigde naam in het Europese voetbal, speelt hij momenteel voor een topclub in wording. „Als je kijkt naar de laatste dertig jaar kan Vitesse niet tippen aan Ajax, maar als je alleen de afgelopen drie, vier seizoenen in ogenschouw neemt, zeg je datVitesse verder is.Ajax heeft een historie die wij niet bezitten en waar de club natuurlijk altijd tegen blijft knokken.Alleen weet ik zeker dat we mede door het aantrekken van Ronald Koeman als trainer sportief weer een stap vooruit heb ben gezet.Verder zijn veel talenten goed bezig. Dat vind ik een positieve ontwikkeling. Ik geef toe dat ik nog niet het gevoel heb in een echte top- ploeg te spelen, want ik kan me herinneren dat ik metAjax bijna elk jaar een hoofdprijs won. Dat zie ik als een criterium om te bepalen wat de echte toppers zijn." I CONCURRENTIE Toch ziet hij kansen die status metVitesse te ver werven. „Een beker gaat om incidentele wed strijden, dus die zouden we nu al kunnen winnen. Maar kampioen van Nederland worden, daar voor moeten we nog groeien. Als ik de eerste helft van het seizoen bekijk, blijken Feyenoord en PSV beter te zijn. Koeman is de goede weg inge slagen met veel jonge jongens.Tijd is het steek woord voor een goede ontwikkeling. Ik hoop het mee te maken dat we successen boeken, al be sef ik donders goed dat het heel moelijk wordt echt een rol van betekenis te spelen tussen de traditionele Top Drie. Feyenoord en PSV doen het uitstekend, terwijl Ajax zich herstelt. In Am sterdam geldt ongeveer hetzelf de verhaal als inArnhem, omdat Adriaanse te maken heeft met veel talenten. Die worden al leen maar beter, waardoor we een interessante concurrentie strijd tegemoet gaan." Michel Kreek naméns Ajax in actie in de halve finale van de UEFA Cup, op 15 april 1992 tegen Genua. In het Olympisch stadion werd het l-l. Vitesse presteerde de afgelopen maan den op het sportieve vlak uitste kend, maar er f heer ste veel onrust op be stuurlijk niveau. Dat lijkt vroeg ~%Sff of laat zijn weerslag te krijgen op de ploeg. „Die proble men zijn niet be vorderlijk," aldus Kreek. „Maar de spelersgroep heeft zich er aardig voor afgesloten. Je wordt er dagelijks mee ge confronteerd, want het staat in de kran ten en de mensen die je tegenkomt vragen er naar. Terwijl wij de ontwikkelingen ook uit de media vernemen. Toch staat dat los van de re sultaten. Ik denk dat we een goede eerste helft van het seizoen hebben gedraaid. Er zijn wedstrijden die schlemielig verlo ren, maar we maakten ook duels VRIJDAi AJAX - VITi

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 9