I AFC AJAX letballen VRIJDAG 26 JANUARI AJAX-VITESSE I 7 wordt.Volgens mij ken ik mijn lichaam nu weer iets beter." „Als je langdurig geblesseerd bent, kom je op an dere tijdstippen binnen dan de andere spelers. Daardoor is er minder con tact en voel je de afstand JÉr: groeien. Het leuke van kijken naar de wed strijden vind ik de ei gen inbreng van de spelers. Je ziet dat ze zin hebben om te en doen wat in hun opkomt. In tuïtie noemen ze dat. Al moeten ze niet alleen doen wat ze leuk vinden. Bin nen de regels van je taak kon je bij Van Gaal naar ei gen inzicht spe len. Davids ging in die tijd veel naar vo ren. Ik zag hem veel leuke dingen doen, terwijl hij toch in een vast systeem speelde. Dat is precies wat ik nu weer bij Ajax zie." De manier waarop O' Brien de wedstrijden bekeek, ver- anderde naar mate de duur van de blessure toenam. „Aanvanke lijk vertaalde ik spelsituaties naar eigen inzicht. Na een tijdje niet meer. Ik zie mezelf nu geen bal trap- pen. Geen spelers om me heen in een vol stadion. Daar ben ik nog niet aan toe." Toch had de middenvelder goede hoop dat ook hij in het vliegtuig zou stappen naar Qa- tar.„Maar de trainer wilde alleen spelers mee nemen die honderd procent fit waren." Zover is O'Brien tot zijn eigen teleurstelling nog niet. „De revalidatie is niet optimaal verlopen. Ik kreeg terugslagen op momenten dat ik het niet ver wachtte. Dat is heel frustrerend. Maar ik voel me steeds beter." zonderheid. Zo was er in 1996 een Amerikaanse schrijver die een boek over hem wilde schrijven. „Die man had al een boek vervaardigd over een Amerikaanse kok, die in Frankrijk aan het werk ging. Hij heeft die man lang gevolgd. Daarna wil de hij het in een andere richting zoeken. Dat een Amerikaan in Europa ging voetballen, was heel bijzonder en hij kwam met een leuk voorstel. Desondanks vond ik het hele idee vreemd.Teveel eer. Hij wilde zichzelf verdiepen in de dagelijkse dingen, maar daar had ik geen zin in. In mijn Utrecht-tijd heeft hij me nog een keer gebeld dat hij er nog steeds over nadacht, maar ik heb hem daarna nooit meer gesproken." Voor O'Brien is het nu zaak zelf geschiedenis te schrijven.Terugkomen op niveau en spelen. „Het belangrijkste in mijn ontwikkeling is dat ik bijAjax speel. Ik wil ook een WK meemaken met Ame rika, maar mijn prioriteiten liggen nu bij Ajax. Ik speel alleen voor Amerika als het me uitkomt. Maar het WK is nog ver weg. De kwalificatiewedstrij den zijn het hele jaar door, terwijl de agen- i al over boekt is. Alle in Europa spelende Amerikanen hebben moeite met het grote aantal wedstrijden. I BOEKENSCHRIJVER In zijn geboorteland geldt O'Brien als een bij- De bondscoach wilde me graag selecteren voor een serie oefenwedstrijden in februari. Maar ik heb gezegd dat dit zeer lastig te combineren is met de duels van Ajax. Bovendien, mijn herstel heeft prioriteit." „Ik hoop dat ik de wedstrijd tegen Vitesse haal. Tijdens de Olympische Spelen voelde ik dat de vorm groeide en als ik die vorm bijAjax zou heb ben, dan zou de kans op een basisplaats volgens mij groot zijn.Althans, dat dacht ik toen, voordat ik geblesseerd raakte. Maar de situatie is veran derd. Ik heb drie maanden niet gespeeld en moet gewoon weer langzaam opbouwen." Monique Janse

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 7