I JOHN O'BRIEN BOUWT LANGZAAM OP Vervolgens verdween hij uit Amsterdam. O'Brien: „Ik had eerst een interland in Amerika. Daarna ging ik meteen door naar Sydney." Na de Olympische Spelen keerde de international ge blesseerd terug. O'Brien toont geen spijt van zijn langdurige afwezigheid, terwijl het op dat mo ment niet goed liep op het middenveld en er dus kansen voor hem hadden gelegen. „Toen ik in Sydney was, merkte ik wel dat er een hoop ge beurde bijAjax. Ik dacht ook dat het voor mij mis schien wel gunstig zou zijn. Maar ik was bezig met iets anders, heel speciaal. Amerika bereikte de vierde plaats op de Olympische Spelen en daar mee presteerden we boven verwachting, leder een vroeg zich af of we de poule zouden overle ven. Uiteindelijk vierde worden, dat stond boven wat er bij Ajax gebeurde." „Toen ik terugkwam was ik, ondanks mijn blessure, bijzonder gretig. Ik had er zin in. Maar het genezingsproces verliep niet zo snel als ik had gehoopd. Hoe frus trerend ook, het eerste elftal moest ik uit mijn hoofd zetten." I BEZETEN „Ik was bezeten door mijn blessure. Ging er helemaal in op. Ik probeerde het te begrijpen en bouwde ervaring op met mijn lichaam.Als mijn li chaam met mij praat, dan weet ik wat er ge zegd Ter voorbereiding op de tweede helft van de competitie belegde Ajax een trainings kamp in Qatar. Niet iedereen was naar de oliestaat afgereisd. De geblesseerden bleven namelijk achter in het koude Amsterdam. Onder hen John O'Brien. De Amerikaan werkte aan het herstel van een achillespeesblessure, opgelopen in Sydney tijdens de Olympische Spelen. De 23-jarige O'Brien is Amerikaan, maar heeft een Europese achtergrond: „Mijn vader is hon derd procent Iers en ook aan mijn moeders kant zit Iers bloed.AI gaat het een generatie of vier te rug dat land betekent iets voor mij.Toen we af gelopen zomer een interland speelden tegen Ier land wilde ik daarom absoluut mijn shirtje ruilen." Voetbal regeerde vroeg in huize O'Brien. John's broer en zus voetbalden ook en zijn moeder gaf zelfs voetbaltraining. Zijn vader had het te druk met zakelijke dingen om zich helemaal op het voetbal te storten. „Mijn moeder had een baan als gymlerares. Ze gaf op school voetbaltraining. Omdat ik de Olympische Spelen heb meege maakt, wat voor een Amerikaan zeer speciaal is, heb ik daar op scholen over verteld. Die kinde ren toonden echter niet veel interesse.Tot ik er één uitpikte van wie ik dacht dat hij wel de bes te speler zou zijn en daar ging ik trucjes mee doen. Dat werkte. Uiteindelijk deed iedereen mee." was destijds Hoofd Opleidingen en ik maakte een goede indruk. Afgelopen seizoen werd Adriaanse hoofdtrainer, maar ik had niet zoiets dat dit voor mij heel gunstig was. De situatie is wél veranderd natuurlijk.Adriaanse gaf mij in eer ste instantie een kans. Dat vertrouwen heb ik nog steeds. Maar een basisplaats afdwingen in het eerste elftal is een stuk moeilijker dan bij de jeugd." De kinderen hadden ongeveer de leeftijd die O'Brien had,toen hij voor het eerst bijAjax sta ge liep. „Ik was veertien jaar. Dat vonden ze in Amsterdam erg jong. Daarom mocht ik het twee jaar later nog een keer proberen. Co Adriaanse I HOPEN OP EEN INVALBEURT Toch zag het er in de voorbereiding op dit sei zoen goed uit voor O'Brien. Hij speelde veel te gen de amateurclubs en deed ook tijdens het Amsterdam Tournament beide wedstrijden mee. „Ik had een goede voorbereiding ook de mees te speelminuten van iedereen. Toen het op de eerste competitiewedstrijd aankwam, zei de trai ner tegen mij dat ik niet in de basis stond. Dat voelde ik al aankomen, omdat een aantal gebles seerde spelers weer fit was.Voor het Tournament was Tomas Galasek geblesseerd geraakt. Toen mocht ik dus spelen. Tegen Fortuna Sittard en Sparta hoopte ik daarom op een invalbeurt. Maar als er gewisseld wordt, zijn dat meestal aanvallers die jong en gretig zijn en nog voor wat leuke din gen kunnen zorgen aan het eind van de wedstrijd. Die twee wedstrijden bleef ik op de bank."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 6