I DE TOEKOMST JARCHINIO ANTONIA EN ZN DOELGERICHTE ACTIES 1 Krijt aan z'n schoenen. Een flitsende actie of een keihard schot op het doel. Jarchinio Antonia (10) is een pure rechtsbuiten. Daar langs die zijlijn is hij helemaal in z'n element.Tegen Vitesse is Jarchinio Antonia mascotte. Volledige naam: Jarchinio Antonia. Geboren: Op 19 december 1990. Woonplaats: Amsterdam. Daar ben ik ook ge boren. Elftal: El. School: Rietlanden. In de zevende groep zit ik. Favoriete vak: Dat is rekenen. Dat kan ik ook best goed, ja. Ik hoef er tenminste niet echt veel moeite voor te doen. Irritantste vak: Geschiedenis. Steeds maar weer al die vragen beantwoorden, daar word ik niet vrolijk van. Positie: Rechtsbuiten. Een heerlijke plek voor mij. Daar kan je lekker langs die zijlijn mannetjes passeren en keihard op het doel schieten. Sterke punten: Snelheid en een goede tech niek. Zwakke punten: Verdedigen, dat gaat me meestal niet zo goed af. Maar ja, het hoort er nou eenmaal bij, het is natuurlijk ook belangrijk. Vorige clubs: Fortius en Zeeburgia, allebei in Amsterdam. Favoriete club: Ajax.Vanaf dat ik begreep wat voetbal inhield, was ik voor Ajax. Mooiste stadion: De Arena. Ik ga regelmatig naar de thuiswedstrijden kijken. Beste Nederlandse voetballer: Dat is Edgar Davids. Die heeft alles in huis. Beste buitenlandse voetballer: Hidetoshi Nakata, de Japanse aanvaller van AS Roma. Dat wordt volgens mij een hele goeie. Idool: Cristian Chivu. Hij kan goed penalty's ne men, heeft een prima schot en je ziet aan zijn re acties in het veld dat hij er plezier in heeft. Leuk om naar te kijken dus. Leuk aan voetbal: De allerleukste momenten vind ik als je de bal hebt en dan naar het doel kan rennen en scoren.Van die doelgrichte acties dus. Niet leuk aan voetbal: Als je wissel staat. Jij mag niks doen, terwijl de rest lekker op het veld aan het voetballen is. Dan heb ik het niet naar m'n zin. Hobby's Buiten het voetbal, waar ik veel tijd aan kwijt ben, houd ik van zwemmen.Vooral in de zo mer doe ik dat veel. Favoriete tv-programma's: Bijna alle pro gramma's van Cartoon Network. En Weekend Millionairs. Dat je thuis mee kunt doen met de vragen beantwoorden, vind ik er het leukste aan. En als iemand een miljoen wint, dat is ook altijd wel aardig om te zien. Favoriete muziek: Voornamelijk R&B. Mijn favoriete artiest is R. Kelly. Favoriete CD: Die van Def Rhymz. Slechte muziek: De Kast, dat is echt niet om aan te horen. Favoriete film: Scream III. Lekker griezelen. Favoriete eten: Heb ik eigenlijk niet. Het is be paald niet zo dat ik een alles-eter ben, maar ik heb niet één gerecht dat er bij mij bovenuit steekt. Smerigste eten: Spruitjes. Lekkerste drinken: Fernandes. Goede eigenschap: Ik ben een aardige jongen. Slechte eigenschap: Meestal ben ik rustig, maar als ik wild ben, ben ik ook écht wild. Is wel eens lastig voor anderen. Vakantiebestemming: Tur kije, daar zijn we een paar keer geweest en dat beviel best. Boek of tijdschrift: 'Meester Jaap', over een leraar die allerlei dingen meemaakt. Dan zit er een kip in zijn klas, dan eet'ie per onge- luk een plant op, dat soort dingen. Andere sporten: Basketbal, dat doe ik op het pleintje. En biljarten, dat deed ik vaak op vakantie in Turkije. Mooiste tenue: Dat van Excelsior. Een combi natie van rood en zwart die je niet vaak ziet. Kampioen: Ajax, tenminste, dat hoop ik. Degradatie: Fortuna Sittard. Favoriete opstelling Oranje: Westerveld, Reiziger, Stam, Frank de Boer; Seedorf, Davids, Zenden; Hasselbainck, Kluivert en Overmars. Toekomstverwachting: Doorbreken in Ajax-I. Ik denk wel dat me dat ooit gaat lukken, ja. Martin van Zaanen VRIJDAG 26 JANUARI AJAX - VIT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 13