I I AFC AJAX naar mijn zin en dan wordt de drang te vertrek ken veei minder." I KEUZES Inmiddels kan hij de eerste conclusies trek ken over zijn loopbaan. „Ik had aanvankelijk ge hoopt meer te berei ken. Ik streefde ernaar van Ajax via Padova naar een grotere club in Italië te gaan. Ik stap te over naar Perugia en dat was achteraf geen goede keuze. Ik ben desondanks tevreden over het verloop van mijn carrière. Op een gegeven moment be land je bij Ajax op de bank. Dan kies je er voor naar het buiten land te vertrekken en op zich is dat een heel goed besluit geweest." Bij Vitesse kreeg zijn loopbaan een opmer kelijke wending, want hij verhuisde een linie naar achteren. „Ik sta slechts spora- I disch op het middenveld. De rol in I het hart van de defensie, die ik nu vervul, past in mijn ambities. Door omstandigheden belandde ik in de achterste vier en als je daar zo lang speelt en het gaat goed, krijg je er plezier in. Uit tactische overwe gingen stond ik tegen Interna- zionale centraal op het mid denveld, maar in principe voel ik me in mijn huidige taak het prettigst. Bij iedere plek in de ploeg hoort een rit me. Een middenvelder legt \fciel meters af. Na verloop van tijd is het moeilijk om te schakelen en plotseling meer loopwerk te moeten ver richten. Verder vind ik het leuk dat ik nu meer word betrokken bij de opbouw van het spel." Michel Kreek is vol lof over zijn huidige oe- fenmeester die van 1983 tot medio 1986 drie seizoenen voor Ajax speelde. „Van de trainers die ik meemaakte, Matthew Amoah, misschien wel het grootste talent van Vitesse, foto: Pix Online/Stanley Gontha hoort Ronald Koeman tot mijn Top-Drie. Ten eerste is hij duidelijk. Dat lijkt heel simpel, maar dat blijkt in de praktijk moeilijk te zijn. Ik vind dat hij er een goede spelopvatting op nahoudt, hij be schikt over kennis van zaken, hij heeft een impo nerende uitstraling en komt goed uit zijn woor den. Ik herken veel uit mijn Amsterdamse perio de. Daar trainde ik op een hoog niveau en onder hem doe ik hetzelfde.Van de jeugdopleiding bij Ajax heb je altijd profijt. Je leert gedisciplineerd spelen binnen een goede spelopvatting." Voor Michel Kreek blijven zijn jaren bij Ajax een belangrijke periode. „Als ik terugdenk, gaan mijn gedachten naar het elftal van 1992 met onder an deren Bryan Roy,Aran Winter, Dennis Bergkamp en Marciano Vink. We hadden een hele leuke ploeg met veel jonge jongens die als hoogtepunt het winnen van de finale tegen Torino meemaak ten. Overal waar je speelt, beleef je fantastische en minder prettige momenten. Hoewel ik hier met heel veel plezier voetbal, geldt dat natuurlijk ook voor Vitesse.Van Ajax herinner ik me voor al de mooie belevenissen.AI hang ik meer aan de stad dan aan de club. Ik woon in de regio, omdat ik in Amsterdam mijn familie, vrienden en ken nissen heb zitten." drie 4 Jan Leerkes 26 JANUARI AJAX-VITESSE I II Het hoogtepunt van Michel Kreeks carrière is het winnen van de UEFA Cup in 1992 met Ajax: „Het is één van de hoogste prijzen die je kunt veroveren en de trofee won ik bovendien als ba sisspeler. In dat jaar kreeg ik ook voor het eerst waardering voor mijn spel. Mooie herinneringen vergeet je niet. Verder beschouw ik mijn eerste seizoen in Italië als een hoogtepunt, toen ik na mens Padova de beslissende strafschop benutte, waardoor we ons handhaafden in de Serie A." mee die we gelukkig wonnen. Onze derde plaats op de ranglijst geeft een juiste weerspiegeling van de krachtsverhoudingen.Voorlopig telt dat nog niet. Het gaat erom waar je aan het eind van de competitie staat." De conclusies die Vitesse halverwege deze voet baljaargang trok, zijn volgens de routinier duide lijk. „We zijn de goede weg ingeslagen. Het lijkt me heel interessant of we die ontwikkeling door zetten en de derde plaats vasthouden.Als we dat bereiken, hebben we een uitstekend resultaat ge boekt. Mijn eerste seizoen bij Vitesse werden we derde, maar die positie gaf toen nog geen recht op voetbal in de Champions League.Vervolgens gaven we onze kansen twee keer op de laatste speeldag uit handen." a Dergelijke tegenvallers zijn voor een deel terug te voeren op gebrek aan routine. „Hoe vaker je een situatie meemaakt, hoe beter je ermee om gaat. ledereen heeft het nu al eens beleeft, dus ik denk niet dat we snel een herhaling van zetten krijgen. Met behulp van mijn ervaring probeer ik de jongeren te helpen, maar het is een feit dat je de jeugd tegenwoordig weinig kunt wijsmaken. Het lijkt me desondanks heel erg leuk mijn steentje te blijven bijdragen aan de positieve ontwikkelingen van Vitesse. Anders zou ik mis schien nog een keer een avontuur in het buiten land moeten zoeken, maar ik heb het hier prima

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 11