I DE TOEKOMST afc ajax DE PASSESVAN BEN RIENSTRA ^HpNDAG 17 DECEMBER AJAX - FC TWEN" Idool: Dat zijn er twee: Van derVaarten Ri- valdo. Leuk aan voetbal: Ik vind alles leuk aan voetbal. Tien jaar oud is Ben Rienstra, de vrije verdediger van de EIEr zijn maar weinig jongens van zijn leeftijd, die gekker van voetbal zijn dan hij. Tegen FC Twente is Ben mascotte. Volledige naam: Ben Rienstra Geboren: Op 5 juni 1990 in Alkmaar. Woonplaats: Akersloot. Broers en zussen: We zijn met drie kinderen thuis. Ik heb een jonger zusje van drie.Aline, en een jonger broertje Daan. Hij voetbalt bij De Meervogels in Amsterdam. School: Ik zit op De Rembrandtschool in Aker sloot. Favoriete vak: Rekenen, daar ben ik wel rede lijk goed in, ja. Irritantste vak: Dat heb ik niet echt. Ik heb ook geen hekel aan school, al ben ik het liefst aan het voetballen. Dat vind ik van alles gewoon het leuk ste om te doen. Vorige clubs: Vóór Ajax speelde ik bijADO'20 in Alkmaar en bij De Meervogels in Amsterdam. Positie: Ik sta altijd 'op vier', dat is centraal ach terin. Het is de bedoeling zoveel mogelijk voor de verdediging te spelen en zoveel mogelijk naar het middenveld op te schuiven. Sterke punten: Ik kan goed passes in de diep te geven, op het juiste moment, met de juiste snelheid. Zwakke punten: Dat zou ik niet direct weten, hoor. Favoriete club: Ajax natuurlijk. Mooiste stadion: De Kuip van Feyenoord lijkt me heel leuk om eens in te spelen. Beste Nederlandse voetballer: Rafael van der Vaart. Een jonge jongen, maar hij doet het al heel goed, vind ik. Beste buitenlandse voetballer: Rival- do. Mooie acties en mooie goals maakt hij. Niet leuk aan voetbal: Ik vind niets 'niet leuk' aan voetbal. Hobby's Alleen maar voetballen, het liefst de hele dag door. Favoriete tv-programma: Studio Sport na tuurlijk. Favoriete muziek: O, ik vind heel veel liedjes leuk, maar namen onthoud ik meestal niet. Als het maar lekker klinkt, dat is het belangrijkste. Favoriete CD: Heb ik dus niet. Slechte muziek: Klassieke muziek vind ik niet mooi. lands elftal goud behaalde, leuk en spannend om te zien. Mooiste tenue: Het thuis-tenue van Ajax en het uit-tenue van Lazio Roma; zwart. Favoriete opstelling Oranje: Van der Sar; Bosvelt, Stam, Frank de Boer, Van Bronckhorst; Ronald de Boer, Cocu, Davids; Zenden, Kluivert en Overmars. Degradatie: Fortuna Sittard, denk ik. Goede eigenschap: Dat weet ik niet, hoor. Slechte eigenschap: Zou ik ook zo snel niet weten. Vakantiebestemming: Het liefst zou ik in Nederland blijven, maar Italië is ook leuk.Als ik maar kan voetballen. Smerigste eten: Spruitjes, maar die krijg ik gelukkig bijna nooit op mijn bord. Lekkerste drinken: Yogho. Smerigste drinken: Chocomel. Boek of tijdschrift: Ik lees redelijk veel tijd schriften, meestal gaan die over voetbal of andere sporten. Andere sporten: Ik vond hoc key op de Olympische Spe len, toen het Neder- Favoriete film: Soccer Dog. Dat gaat over een hond die heel goed kan voetballen en op een ge geven moment iedereen voorbijspeelt en de ene na de andere mooie goal maakt. Kampioen: Feyenoord of PSV; de kansen van Ajax zijn inmiddels wel verkeken. Maar je moet de hoop nooit opgeven. Martin van Zaanen Favoriete eten: Shoarma met lekker veel saus.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 13