I AFC AJAX I De afgelopen week heeft hij trainer Fred Rutten tegelijk van de nodige informatie kunnen voor zien. „Dat doet hij altijd met spelers, die bij de te genstander hebben gespeeld. Ik heb zelfs de voorbereiding van dit seizoen meegemaakt.Wat dat betreft is dat dus ideaal. De trainer past goed bij ons. Net zoals zijn assistent Eddy Achterberg. Met hem kun je erg lachen.Valt die tijdens een rondo weer over de bal heen, ligt iedereen in een deuk." Een vergelijking maken met CoAdriaanse is nauwelijks mogelijk. „Co is strenger en iemand die de spelersgroep op geheel eigen wijze goed kan motiveren. In de jeugd heb ik hem ook mee gemaakt. ledereen had ontzag voor hem en zag er tegenop om bijvoorbeeld schoenen bij hem te gaan halen. Achteraf gezien vond ik hem als hoofdtrainer meevallen. Hij belde me onlangs op en in de Arena hebben we met elkaar gesproken. Maar ook gelachen. Hij volgt mijn ontwikkeling op de voet en in januari staat er een nieuwe af spraak gepland. Dan zal worden besloten waar ik volgend seizoen speel." Het is geen openbaring dat Piqué dan weer in het roodwitte Ajax-shirt hoopt te mogen spelen. „Voor aanvang van het seizoen was het de be doeling om samen met Brutil Hosé, Darl Dou glas en Pascal Heije aan FCVolendam te worden verhuurd. Op het laatste moment ging het sa menwerkingsverband niet door, waardoor we zelf op zoek mochten naar een andere club.Voor mij was op dat moment geen belangstelling. Ik had vorig seizoen meegetraind met NEC. Daar zochten ze op dat moment een vervanger voor Anton Janssen, die op het punt stond te worden afgekeurd voor het betaalde voetbal vanwege hartproblemen. Maar hij kreeg juist toen weer te horen toch te mogen voetballen. Ik zou daardoor op de bank belanden en voor mijn ontwikkeling was het beter om bij Ajax terug te keren. Ook dit seizoen zou ik daardoor in het tweede elftal starten. Door blessures trainde ik desondanks gewoon met het eerste elftal mee. En in de oe fenwedstrijd bij Saint-Etienne heb ik een helft meegedaan. Ging erg goed. ledereen was tevre den en ook een afvaardiging van Twente had die NEC-speler Schultz komt niet langs Piqué. "-uw*- wedstrijd bekeken.Ze wilden me huren.Andy zei ook dat het een leuke club is. Hij vertelde gehuild te hebben, toen hij vertrok. Ik heb geen moment getwijfeld. Hier kon ik veel speelminuten mee pakken. Ja, in principe stoomt Twente me weer klaar voor Ajax. In het begin was het even wen nen.Voor de eerste keer op je zelf wonen. Bo vendien in een nieuwe stad, waar ik de weg nog moest vinden. Maar dat was een kwestie van tijd. De groep bestaat uit leuke spelers. Ik trek veel op met Ellery Cairo. Konden de meesten niet be grijpen. Een speler, die van Feyenoord afkomt met een Ajacied. Maar we kennen elkaar al lang, van de wedstrijden uit de jeugd." I MOEIZAAM Niet alleen Piqué moest even wennen aan zijn nieuwe omgeving.Ook FCTwente leek het nieu we seizoen moeizaam in te gaan. „We kregen di rect de topclubs tegenover ons. Feyenoord,Wil lem II en Heerenveen. Dan weet je dat het moei lijk is om veel punten te pakken. Daarnaast heb ben we een jong team.Veel spelers rond de 22 jaar.Vorig jaar eindigdeTwente op de zesde plaats, dus de verwachtingen waren wellicht ook te hoog. Maar iedereen is dit seizoen aan elkaar ge waagd en we zijn op de goede weg.Als we drie punten meer hadden, dan klommen we direct naar de derde plaats. Onze doelstelling blijft Europees voetbal." Dit seizoen acteert de sympathieke vleu gelspeler als linksback. „Van origine ben ik linksbuiten. Bij Ajax heb ik echter nooit op die positie gespeeld. In de E- jeugd kon ik al naar Ajax toe, maar toen hield mijn moeder het tegen. In de B-jeugd ben ik alsnog gegaan. Bleek dat er een jongen op die plek stond die veel sneller is, Jerrel Doneway. Speelt nu bij AFC. Heini Otto zette me op de linkshalf-positie. Daar bleef ik ook in de A- jeugd staan. Ik heb ei genlijk maar een week in de A2 gespeeld, voordat trainer Herman Borman me naar de Al haalde. Daar heb ik mijn topvorm gehaald. Ik maakte 18 goals dat seizoen. Elke bal die ik op goal schoot, zat er in. Elke pass was prachtig. Hosé scoorde 28 keer, Douglas 22. OokVan der Gun en De Cler speel den bij ons, we versloegen Feyenoord met I I - 2. Borman kon ons samen met assistent Cas Haarms uitstekend laten voetballen. Op een los se manier. Borman was de beste trainer die ik ooit heb gehad. Niet voor niets is hij met de AI zes keer achtereen kampioen geworden.Vooral het trappen en passen is bij mij in die periode goed ontwikkeld en in dat jaar heb ik nooit zo veel kopoefeningen gedaan. Dat is allemaal erg belangrijk geweest voor mijn ontwikkeling." Sinds hij een contract heeft bij Ajax, richt Pi qué zich helemaal op het voetbal. „Het is altijd een droom van me geweest. Op mijn kamer had ik van die Nike-posters van Davids, Ronaldo en Kluivert hangen. Zelfs eentje van Regi Blinker. In mijn jeugdjaren gingen we vaak naar Ajax kijken. Met een groep vrienden mochten we altijd de laatste tien minuten bij De Meer gratis naar bin nen. Dat noemden we 'lippen. Was een leuke .tijd. Ik wilde in die tijd ook iets met au to's gaan doen. Automonteur leek me leuk. Maar dat bleek toch heel erg zwaar. Een koksopleiding heb ik vervolgens ook niet afge rond. Ik wil nog proberen een avondopleiding te gaan volgen. Maar op dit moment zou dat toch heel erg zwaar worden. Ik wil er alles voor doen om te slagen in het profvoetbal." Sander Berends Piqué vorig seizoen in Ajax 2. ZONDAG 17 DECEMBER AJ UJ 2 2 2 O Q- O "O c

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 11