zonder de nummerieke Duitse meerder heid op het middenveld te kunnen com penseren. In wézen was het niet te belo pen. De 1-0-achterstand was zelfs voor de Duitsers geflatteerd. In de tweede helft ging het met Korneev voor Jochemsen iets beter. Hoewel de Moskoviet nog ver van zijn vorm verwij derd is, was er af toe warempel enig raffi nement te bespeuren. Een van zijn vrije trappen leverde waarachtig nog een kop- kans op ook. Maar op zo'n moment moet je weer de mazzel hebben dat Kalou de beschikking heeft over een Houtman hoofd en dat hééft-ie niet! Feyenoord zou in die fase zelfs via Paau- we en een vrije trap scoren en met Soma lia en Van Wonderen in de ploeg koos Van Marwijk toen voor risico. Dat pakte in die zin niet goed uit dat Kalou ten onrechte voor buitenspel werd afgevlagd. En dat Dudek deed wat-ie anders nooit doet: hij grabbelde mis. De ijver om het foutje te herstellen werd hem fataal. Want de Italiaanse scheidsrechter zag een strafschop in de wijze waarop de Pool invaller Ganea de bal met een sliding trachtte te ontnemen. Genoeg over die pokkenwedstrijd. Over naar nü. Ajax leek tegen Heerenveen aar dig te zijn opgekrabbeld. Maar of de Amsterdammers écht op de goede weg zijn, moet onder andere straks blijken. Zij zijn in elk geval bedrevener om zich staande te houden op de spiegelgladde ArenA-mat dan alle andere clubs in Nederland bij elkaar. Dat de lichtvoetige Van der Gun zoveel progressie had gemaakt, vond vorige week zondag iemand. En dat die kleine Hagenaar, afkomstig van het deftige HVV, qua motoriek zo deed denken aan Johan Cruijff, vond weer een ander. Het was Ronald Spelbos die realiteitszin toon de met zijn opmerking: 'Eerst maar eens afwachten of dat volgende week zondag na afloop van Feyenoord - Ajax óók nog zo is.' Met andere woorden: Dan heeft Ajax niet het voordeel van de mat. Daarover is de afgelopen dagen trouwens heel wat afge praat. Niet zo gek na de slow motion- beelden van Studio Sport waarin alleen maar voetballers te zien zijn geweest die onderuit gingen. De discussie werd aan gewakkerd door Gerard de Nooijer die geblesseerd afhaakte en een woedende dreun gaf tegen een NOS-camera. Maar wat waér is, is waar: Co Adriaanse is bezig de zaak uit het slop te krijgen. Heel voor zichtig zei hij aan het begin van het sei zoen te hópen op Europees voetbal. Ver der wilde hij in zijn verwachting niet gaan. En dat is hem zeker na het redelijke spel van Ajax in het Amsterdam-toernooi niet in dank afgenomen. Sterker: hij haal de er de hoon mee op de hals van criticas ters als Cruijff. Achteraf bleek Adriaanse het goed te hebben gezien. Ajax is er nog niet lang niet. In het proces dat hem voor ogen staat is niet eens een basisplaats meer weggelegd voor Aron Winter. En Richard Witschge lijkt helemaal in ongenade te zijn gevallen. Daar staat tegenover de progressie van jonge talenten als Van der Gun en Van der Vaart. Er moet niet van worden opgekeken als die progressie vandaag doorzet. Het feit dat Feyenoord Europees is uitgeschakeld kan een andere factor zijn die straks een rol speelt. Hoe pakt die nederlaag uit? Werkt-ie door of heeft-ie tot het besef geleid dat nu alleen de competitie de ploeg nog maar nieuw aanzien kan bren gen. Het zou prettig zijn wanneer er na afloop van deze natuurlijk weer op een verkeerd tijdstip te spelen klassieker Feyenoord - Ajax kan worden gezegd dat het niveau van de Nederlandse Mickey Mouse-com- petitie toch minder laag is als door de kenners wordt beweerd. Prettige wedstrijd. STADION SPORTNIEUWS 13/2000 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 5