Bij het ter perse gaan van dit program mablad werd bekend gemaakt dat Frans Thijsen is aangesteld als hoofdtrainer, die eerder al tussentijds Ronald bij Vitesse opvolgde, vind dat er genoeg kwaliteit in de spelersgroep zit om zich te handhaven in de KPN ere divisie. De toekomst zal het leren. Toen De Koning 's maandags bij Henk Duut langs ging, had hij griep, écht griep. 'Doe het Hans' had Duut gezegd. 'Als jij het niet doet, doet iemand anders het. Daarom heb ik liever dat jij het doet.' En De Koning dééd het. Samen met de oud gediende Dick - Koekie - Voorn ging hij de uitdaging aan Fortuna Sittard terug op de rails te krijgen. Maar dat viel tegen. De NOS bracht niet alleen de op de tribune aanwezige Bert van Marwijk in beeld, ook Hans de Koning was very close te zien. Gestropdast en pakkie-deftig, mét bril op, nam De Koning plaats in de dug-out. Hij beleefde er weinig plezier aan. Ook niet van Ronald Hamming, de voormalige prijsschutter die dit seizoen door Duut vaak aan de bank werd vastgeklonken maar met twee van de vier doelpunten die Fortuna maakte toch ook weer 'top scorer' was. Tijdens het duel met FC Utrecht miste Hamming de scherpte. Zoals héél Fortuna Sittard negentig miuten lang niet de scherpte zou hebben. Tja, Fortuna Sittard! Kan je ongestraft jarenlang je beste spelers verkopen en ook de trainer die de hiaten met kunst en vliegwerk onzichtbaar maakte laten gaan? Nee, dat kan niet. Je kunt geen Van Bommel, Hofland, Paauwe, Dirckx en Bouma verliezen zonder dat het je op een ontiechelijke manier opbreek! Getwijfeld werd er óók. Zo deed zich het merkwaardige feit voor dat eerst de reser ve-keeper van Excelsior, Mark Zeegers gek werd gemaakt met de belofte dat hij de eerste keeper zou worden. Maar zijn krabbel was nog niet droog of Ruud Hesp, die bij Barcelona in ongenade viel, werd naar Sittard gehaald. Zonder dat Zeegers één wedstrijd had gekiept stond hij er al weer naast. Met 33 doelpunten achter zijn oren zou Hesp wel de op één-na- meest gepasseerd keeper worden van de KPN Eredivisie. Fortuna Sittard - FC Utrecht werd nul - één. De van Ajax gehuurde Jan van Halst teleurgesteld: 'We hebben geen scorend vermogen. Na zijn ziekte, hij had écht griep, is Henk Duut bij ons in de kleedka mer geweest om als een grote kerel afscheid te nemen.' Het genie Humberto Tan in Studio Sport: 'wat was vanavond de doelstelling? Interim-coach De Koning: Ik doe geen uit spraken die we niet kunnen waarmaken. Ik kan niets anders zeggen dan dat we ons best gaan doen RBC bij zijn nekvel te krij gen.' STADION SPORTNIEUWS 13/2000 43

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 45