[ADION NIEUWS Keep smiling Zondag 10 december 2000 nummer 13 Redactie en Administratie Uitgave Stadion Sportnieuws: Oranje/van Loon b.v. Siriusstraat 2, 2516 AT Den Haag, Telefoon: 070 385 94 00 Telefax: 070 385 15 38 E-mail: oranjevl@spidernet.nl Internet: www.go.to/ STADIONSPORTNIEUWS Aquisitie: Adrem bv Postbus 313, 9200 AH Drachten tel. 0512-584100 Advertentietarief op aanvraag Foto omslag: Feyenoord-Sparta (2-1) Arco Jochemsen gaat voorzetten. Gedrukt op choorvrij papier Keep smiling. Zo heette ooit een moppenru- briek in het mannenblad De Lach, waarin filmsterren als Diana Dors en Dorothy Malo- ne in een voor die tijd uiterst gewaagde biki ni stonden afgebeeld. Keep smiling. Laten we het daar nü ook maar weer op houden. Feyenoord opnieuw eruit tegen VfB Stutt gart. Het geheugen even opfrissen. Wat gebeurde er nadat Feyenoord vórige keer van de Duitsers verloor? Juist, ja: dat seizoen werd Feyenoord kampioen van Nederland. Als het daarop déze keer eveneens uitdraait, houden we meteen op met zeuren. Eigenlijk was het voor Feyenoord van begin af aan een mission impossible. Het 2-2-gelijk- spel dat Stuttgart er in Rotterdam uitsleepte was een handicap die maar héél moeilijk was te overwinnen. Het besef dat alleen een 3-3 deling zou volstaan of dat er gewonnen moest worden, verlamde Feyenoord van stond af aan. Zónder blessures had Feyenoord het mis schien ook nog wel gered. Over het gemis van Van Gastel willen we het niet meer heb ben. De absentie van Van Wonderen en Kor- neev was er echter de oorzaak van dat het voetballend vermogen van Feyenoord behoorlijk achteruit liep. In de Nedelandse competitie leverde dat nauwelijks averij op. Maar eens te meer bleek het Europees niveau nét een stapje hoger te zijn. In de strijd tussen de nummer 1 van de KPN Eredivisie en de rode lantaarndrager van de Bundesliga was het VfB Stuttgart dat aan het langste eind trok. Betekende dit dat de KPN Eredivisie inderdaad een Mickey Mouse- competitie is zoals Johan Cruijff steeds beweert? Het lijkt er wél op. Het kwaliteits verschil met het buitenland lijkt met de wed strijd toe te nemen. In de eerste helft verloor Feyenoord de slag op het middenveld. Jochemsen speelde te ver naar voren en aangezien Van Gobbel en De Haan zelden durfden aan te sluiten, lie pen Bosvelt en Paauwe zich de schompes STADION SPORTNIEUWS 13/2000 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 3