hem en de jonge Ferry kwam eerst bij de sportclub Feyenoord terecht. In het kader van het samenwerkingsverband met Excelsior verkaste hij vervolgens naar Kra lingen waar hij getuige de 17e en de 15e plaats die rood/zwart in die jaren behaal de in de Toto-Divisie heeft leren bikkelen. Semi-prof was hij in die tijd: overdag als commercieel medewerker in de haven bezig; 's avonds trainend op Wouden- stein. Tot Feyenoord hem terughaalde. En hij op basis van karakter uitgroeide tot een nummer twaalf waarop de trainer nooit vergeefs een beroep deed. Maar van een basisplaats kwam het nooit. Je had Van Gastel, Van Wonderen, Konterman en Van Gobbel die allen meer aanspraak konden maken op een positie in het cen trum van de verdediging dan hij. Maar Van Gastel raakte langdurig gebles seerd. En Konterman werd verkocht. En Van Gobbel werd met het klimmen der jaren ook steeds meer blessuregevoelig. De Flaan deze week: 'Ik hoorde overal namen van nieuwe aankopen rond zingen. Toen wilde ik eindelijk weieens weten of ik op een eerlijke kans zou mogen rekenen.' Flet blééf meezitten. Eerst vormde De Haan met Van Wonderen een uitstekend duo. Nadat de laatste tegen Sparta uit zijn pols brak bleek dat ook met Van Gob bel het geval te zijn. Ferry de Haan speel de tot nu toe alle competitiewedstrijden en alle Europa Cupwedstrijden mee bij Feyenoord. Maar nu komt Van Wonderen er weer aan en straks klopt ook Van Gastel op de deur; hoe gaat het dan? Ferry de Haan kan daar niet meezitten. Hij weet waar toe hij is staat is en voor de rest heeft hij vertrouwen genoeg in Bert van Marwijk om het aan de trainer over te laten. Eén ding is zeker: Feyenoord en Ferry de Haan gaan nog veel plezier beleven aan elkaar. STADION SPORTNIEUWS 13/2000 29

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 31