MATTEN Er zijn matten en matten. Feyenoord heeft altijd een bétere mat gehad dan Ajax. Feyenoord had Jaap Barendregt die voor zijn sprieten zorgde als waren het zijn spruiten. Het verhaal dat-ie in de nacht van zaterdag op zondag de wekker zette om bij maanlicht het stuk- kie gras te gaan maaien waarop Coen Moulijn zijn tegenstanders horendol draaide is duizend keer verteld. Bondscoaches drongen er in het verle den op aan inter lands in de kuip te spelen. Een verzoek dat vaker niet dan wèl werd inge willigd want de KNVB moest Amster dam èn Rotterdam te vriend houden. Dat het in de praktijk toch vaak geen fifty-fifty was kwam omdat ze in Amsterdam over betere lobbyisten beschikten. Hoe koud en kil het in het Olympisch Stadion ook kon zijn, er werd vaker in gevoetbald dan menig bonds coach lief was. Schwartz, Kessler, Fadrhonc, allemaal gaven ze hoog op van die geweldige twaalfde man: het Rotterdamse publiek. Zelfs een notoire zeurkous als Rijvers was die mening toegedaan en als hij al zoiets vond! Want de man had een hekel aan Rotterdam. De spelers voet balden ook veel liever in Rotterdam. Maar wat spelers willen, is vaak niet zo belangrijk. Er wordt altijd naar alles en iedereen geluisterd behalve naar dat wat de voetballers ervan vinden. Patrick Kluivert was de kwaliteit van de Feyenoordmat de laatste keer ook opgeval'en. 'Dring er dan in Zeist op aan, dat alle wedstrijden hier worden gespeeld", haakte een slim me Rotterdamse jour nalist op zijn woorden in. Maar Patrick haalde de schouders op en zei: 'Dat kunnen wij wèl zeggen, maar anderen nemen de beslissingen.' De laatste tijd heeft de mat van Feye noord er behoorlijk van langs gehad. Eerst was er het waterballet tegen FC Basel en vervolgens werd Feyenoord - 20 STADION SPORTNIEUWS 13/2000

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 22