Handel in Ajax-aandelen stilgelegd: de drie strepen worden er afgehaald Ze gaan er weer af hoor. Met ingang van volgend seizoen doet Ajax het weer gewoon zónder die rottige Adidas-stre- pen. Er is wat tegenaan geschopt de laat ste tijd. En een speciale schoonheidscom missie die de clubcultuur moet bewaken liet zich er ook op uiterst negatieve wijze over uit. 'Waar zijn jullie nou in gods naam mee bezig', hoorden Ajax' marke- ting-mensen zich op een gegeven moment toegebeten. Was getekend de commissie waarin ook oud-trainer Bobby Haarms zitting heeft. De heren vonden het helemaal niks en zeker niet des Ajax'. Geef ons alsjeblieft ons wit-rood-wit shirt met die mooie witte broek', klonk het smekend. 'Er is hier al zo weinig echt Ajax' over geble ven! Resultaat: er lopen straks geen streepjes meer door. Groot nieuws dat deze week héél even de handel in Ajax-aandelen stiIlegde. Was dat niet wat overdreven? Erik van Leeu wen tegen de media: 'Er is een afspraak dat de handel wordt opgeschort zodra er sprake is van een openbare mededeling. Of dat wat wordt medegedeeld al dan niet opzienbarend is, speelt geen enkele rol. Zo werkt dat nu eenmaal bij een beursgenoteerde onderneming.' Om dezelfde reden werd er vorige week heel stiekem over gedaan dat John Nieuwen- burg voor de rest van het seizoen naar Sparta terugkeert. Tjonge. En al die moneymakers maar den ken. Stilgelegd? Zou Ajax het zat zijn met die treurige mat? Zou de club eindelijk verkassen naar het Olympisch Stadion? Zou Gerard Cox Ajax-supporter zijn geworden? Of heeft Freek de Jonge een seizoenkaart voor Feyenoord aange schaft? 't Kan natuurlijk ook gewoon te maken hebben met een spectaculaire spe- lersruil. Maar niets van dat al. De strépen gaan er af! Wie ze tóch mooi vond: ze blijven wèl op het uittenue zitten. De verkoop daar van zal dus ook wel in het slop blijven. Trouwens, dat de strepen van het thuis- tenue af gaan schijnt alles te maken te hebben met het feit dat ze alleen in de provincie maar worden verkocht. Maar dat werd er van de week niet bijgezegd, Amsterdamse Ajacieden schaffen liever een Feyenoordsshirt aan dan dat ze een shirt kopen dat niet des Ajax' is. Ajax heeft tegenwoordig veel weg van een soap. Het compilatiefilmpje waarop de NOS vorige week zondag alle uitglij ders van spelers van Ajax en Heerenveen vastlegde deed aan de stomme film en de comedy capers denken. Geen krant en geen columnist die er een dag later niet STADION SPORTNIEUWS 13/2000 9

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 11