I AFC AJAX ZONDAG 3 DECEMBER X - SC HEERENVEEN voetballende Kleine blessures sluipen dan in de ploeg en het vasthou- den van de scherpte vormt een probleem. Onbewust be- l gin je competitiewedstrijden toch wat slapper en ben je af en toe niet goed bij de les. Dat con stante reizen breekt je, onbewust, toch op. Vliegen, spelen, weer te rug, één of twee dagen later weer een wedstrijdje kunt je als ploeg i nauwelijks voorberei den op de volgende te genstander. Van normale trainingen komt weinig meer." fï INTERESSANT Desondanks verwacht hij een interes ante wedstrijd. „SC Heerenveen is een ploeg, die zich gelukkig niet constant in de verdediging laat terugvallen. Met Willem II speel den we altijd zowel thuis als uit prachtige mooie, prettige wedstrijden. Ik verwacht van avond niet anders. Ik hoop dat wij onze lijn van de af gelopen weken kunnen doortrekken." Galasek, deTsjech en in middels ook Brabander, woelt zich al aardig thuis in Amsterdamse dienst. „De mensen zijn aardig en de Are na is een gezellig sta dion. Desondanks 1 heb ik geen plan nen om in de re- go Amster- dam te ko men wo- j nen. Enke le maan den gele- den heb ik een I nieuw huis in Tilburg mo ment Alles is op dit goed als af. Anders zou ik weer moeten verhui zen. En met de auto is het hooguit een uurtje rij den. Ik vind het belangrijk dat mijn gezin het naar zijn zin heeft en dat is zo in Tilburg. Mijn doch ter Denisa gaat er naar school en anders zou ize weer direct naar een andere school moe ten. Ze is nu vijf jaar oud en voor haar is het belangrijk om vastigheid te hebben. Denisa heeft vriendinnetjes gemaakt en die brengt ze regelmatig mee naar huis. Komt papa thuis van het werk, is ze zo druk aan het spelen boven in de kinderkamer dat ze niet eens tijd heeft om mij gedag te zeggen. Ze f gaat ook regelmatig mee naar het voetballen. I Dan geniet ze van de sfeer in het stadion en blijft ze ook negentig minuten lang op haar plaats zitten. Daarmee heeft ze het karakter van haar moeder.Achteraf vraagt ze dan waarom pa pa zoveel op de grond lag. Denisa is tot nu toe twee keer meegeweest naar de Arena." I ADRIAANSE Uit zijn Willem ll-periode kent Galasek reeds Co Adriaanse. Na een driejarige samenwerking in Tilburg, vormen de trainer en de spelmaker nu wederom een koppel: „Ik heb al een paar keer gezegd dat de komst van Co Adriaanse bij Ajax geen enkele rol heeft gespeeld in mijn beslissing. Wanneer iemand anders trainer was geworden, zou ik ook zijn vertrokken. Natuurlijk is het wél een voordeel dat Adriaanse hier zit. Onder een andere trainer zou ik me eerst moeten bewijzen en laten zien wat ik kan. Ik vind hem trouwens niet veranderd in zijn aanpak, nu hij bij Ajax is te rechtgekomen." Het dieptepunt tot nu toe vormde voor Galasek de uitschakeling in de UEFA Cup tegen Lausan ne Sports. „De uitwedstrijd was de oorzaak. Zij hebben op hun manier slim gespeeld.We konden niet tot scoren komen ondanks de vele kansen en zij counterden erg goed. Net als ook hun spelhervattingen effectief bleken. Wellicht dach ten we er te makkelijk over om het in de thuis wedstrijd recht te zetten. Ik was benieuwd wat ze de volgende ronde tegen Nantes deden.Wan- neer ze daar met 3-0 zouden verliezen, bete kende dat we dus terecht veel kritiek kregen. Nu zie je dat ze ook in Frankrijk drie keer weten te scoren en erg ongelukkig met 4-3 verliezen. Het fysieke, sterke voetbal van Lausanne Sports lag ons niet." sitie van Nemec staat nu Roman Tyce, een jonge middenvelder van 1860 München. Nee, ik maak me niet meer druk over de nationale ploeg." Zijn internationale optreden voor dit seizoen is dus reeds in een vroeg stadium voorbij. Of houdt hij nog rekening meteen uitnodiging van deTsje- chische voetbalbond? „Nee, het nationale elftal interesseert me niet meer.Voor de selectie van EUR02000 viel ik op het laatste moment af. Bondscoach Jozef Chovanec zei dat hij Jiri Ne mec nog een kans wilde geven. Het was zijn laat ste toernooi. Daarna zou de weg voor mij vrij komen. Inderdaad, Nemec nam afscheid na af loop van het Europees Kampioenschap, maar van Chovanec heb ik nooit meer iets vernomen. Al twee keer is er een fax op het kantoor van on ze teammanager David Endt binnengerold, waar op stond dat ik tot de voorlopige selectie van veertig spelers behoorde. Maar Chovanec blijft kiezen voor dezelfde achttien namen. Op de po- Contact met zijn geboorteland verloopt voor namelijk via de elektronische snelweg. „Via In ternet houd ik me dagelijks op de hoogte van de situatie in Tsjechië. In mijn beginperiode, stuurde mijn schoonfamilie één keer in de zoveel tijd een flink pak met Tsjechische kranten op. Nu hoeft dat niet meer. Van Tsjechische journalisten ver neem ik nauwelijks iets.Alleen toen ik naar Ajax vertrok, namen enkelen van hen contact op. Maar nu hoor ik niets meer. Binnenkort gaan we weer terug. Net zoals de afgelopen jaren zijn we voor de Kerst in Tsjechië en blijven we twee weken. Zoiets hoort erbij. Je familie is ook belangrijk en die zijn nieuwsgierig hoe het met me gaat. Maar ik kan ze geruststellen hoor. Het gaat uitstekend." Sander Berends

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 7