I DE TOEKOMST VLIEGENDE KEEP HIDDEVAN DAM I AFC AJAX i Wat zou hij later als hij groot is, graag als piloot een gevechtsvliegtuig besturen. IMaar eerst is er natuurlijk de droom om doelman van Ajax I te worden. Ruim baan voor de mascotte van vandaag, Hidde van Dam, de vliegende keep van de D2. Volledige naam: Hidde van Dam Geboren: 12 januari 1989 in Nieuwegein Woonplaats: Nieuwegein. Broers en zussen: Twee zussen, Emma van 13 en Diewertje van 16. School: Ik zit op de Montessorischool, in de achtste groep. Montessori-onderwijs houdt in dat je voor een groot deel zelf be paalt met welk vak je je wilt bezighouden. Favoriete vak: Engels, een mooie taal die me makkelijk afgaat. Irritantste vak: Dictee, taal ben ik sowieso niet zo goed in. Met dictee maak ik dan ook meest al teveel fouten. Positie: Keeper. Ik heb altijd al op doel gestaan, vanaf m'n ze vende. Veldspeler trok me nooit zo aan, ballen te genhouden wel. Vorige clubs: Alleen Geinoord. Dit is mijn eerste seizoen bij Ajax. Sterke punten: Pe nalties stoppen. Mijn geheim? Gewoon op een hoek gokken en daar dan vol voor gaan, regelmatig blijk ik dan in de goede hoek te heb ben gedoken. Zwakke punten: Het uitkomen, het gebeurt nog al eens dat ik vol in een schijnbeweging trap. Favoriete club: Ajax. Mooiste stadion: De Arena en De Kuip vind ik even mooi. Beste Nederlandse voetballer: Fred Grim staat momenteel erg goed te keepen en Rafa el van derVaart doet het ook prima. Beste buitenlandse voetballer: Zou ik niet weten. Ik kijk wel eens naar buitenlands voetbal, maar al die namen interesseren me niet zo. Idool: Fred Grim. Leuk aan voetbal: Dat ik er helemaal in kan opgaan. Niet leuk aan voetbal: Als er een doelpunt in gaat en er wordt op me gescholden, leder fout je dat een keeper maakt, levert helaas direct een goal op. Hobby's Drummen, we hebben thuis een drumstel staan. Ik doe het nu zo'n tweeën half jaar, mijn vader al veel langer. Nee, de buren hebben er niet zo'n last van, want we hebben er speciaal een hok voor gebouwd dat het geluid dempt. Lezen vind ik trouwens ook leuk. Favoriete tv-programma's: Ik kijk het liefst naar MTV die laten vaak leuke nummers zien. Favoriete muziek: Van Anouk Favoriete CD: Urban Solitude van Anouk en het beste nummer daarop is R U kiddin'me. Fraaie clip ook. Slechte muziek: House. Favoriete film: Er is een aantal films dat ik leuk vind, maar Last Action Hero met Arnold Schwar zenegger springt er uit. Favoriete eten: Spaghetti. Goede sportvoe ding, geeft veel energie. Smerigste eten: Spruitjes. Lekkerste drinken: Appelsap. Van limonade waar prik in zit, houd ik niet. Goede eigenschap: Ik ben redelijk spor tief, vind ik. Slechte eigenschap: Soms ben ik wat wild, dan zit er geen rem meer op bij me. Maar zolang ik lekker aan het voetbal len ben, kan ik mijn energie kwijt Boek of tijdschrift: Vliegers In Het Vuur van Guus Kuijer, erg spannend en oeiend. Griezelboeken lees ik ook ag. En Ajax Life. ndere sporten: Hockey en tennis, te kijken, niet om te doen. Mooiste keeperstenue: Daar let ik op, vind ik ook niet belangrijk. ampioen: Feyenoord is wel erg goed bezig de laatste tijd. Zou ik niet weten. Toekomstverwachting: Keep er van Ajax I lijkt me mooi, maar ik zou later ook graag gevechts- liloot willen worden. Hoog in de wolken, dat toestel helemaal al leen besturen, dat lijkt me echt een machtig gevoel. Martin van Zaanen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 13