I iswaar over ongeveer dezelfde selectie als afge lopen seizoen, alleen is bij ons het voetbal uit de ploeg geraakt.We combineren niet meer lekker. Als we dat terugkrijgen, geef ik ons een goede kans in Amsterdam. Ik denk dat er weinig krachtsverschil bestaat tussen beide teams. Je merkte dat aan de ontmoeting van enkele weken geleden. Wij waren in de eerste helft de betere ploeg en Ajax na rust. Daarom hebben we toen I BLESSURES Volgens Anthony Lur- lingzijn er verschillende redenen waarom SC Heerenveen momen teel teleurstellend pres teert. „Te veel jongens zijn bij ons uit vorm en we hadden te weinigtijd om de blessures te la ten genezen. Telkens ontbrak er zeker een man of vier, vijf. We tra den met name in het hart van de defensie steeds aan in een ande re samenstelling. Tieme Klompejohan Hansma, Arjan Ebbinge en San- der van Gessel hebben daar allemaal gestaan met steeds andere part ners. Omdat die verde digers aan elkaar moes ten wennen, liep bij voorbeeld de opbouw niet naar wens. Derge lijke voorbeelden zijn er van veel posities in de ploeg te geven." De extra belasting van de wedstrijden in de Champions League spelen natuurlijk een rol. „Je had een ritme met wedstrijden op zaterdag mid week, zaterdag Als je in het ene duel een bles sure opliep, was er amper tijd om bij de volgen de ontmoeting weer fit te zijn. Nu gaan we naar een rustiger programma, waardoor de gekwet- sten weer de tijd krijgen van hun problemen ver lost te raken. We krijgen ook de kans veel trai ningsuren te maken. De afgelopen maanden was de trainer vooral bezig ons fit te houden en kreeg hij amper de tijd om ons beter te maken." Toch heeft Anthony Lurling niets dan lof voor de deelname aan de Champions League. „Het was een fantastische ervaring. Gelukkig zijn we niet afgegaan. Dat is niet iets om trots op te zijn, maar alleen in de eerste wedstrijd tegen Olympique Lyon werden we volledig weggespeeld. Daarna hebben we goed gevoetbald, alleen kwamen we kracht te kort om het geluk af te dwingen.Tegen Olympiakos Piraeus viel onze winnende treffer tien minuten voor tijd. Dergelijke meevallers kre gen we niet in de andere ontmoetingen. Voor clubs van het kaliber SC Heerenveen blijft het een hele prestatie om zelfs in het vijfde groeps- duel nog een kans te hebben op de volgende ronde. De dingen die we leerden in de afgelopen maanden kunnen ons in de toekomst goed van pas komen." Jan Leerkes verdiend gelijk ge speeld." Anthony Lurling komt net te laat om de pass van Pieter Collen te onderscheppen. Afgelopen zondag speelde SC Heerenveen met 0-0 gelijk tegen NEC. ZONDAG 3 DECEMBER AJAX - SC HEERENVEEN 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 11