IKjgW team onder den. Maar het was natuurlijk een domme actie." In zijn ruim twee jaar Nederland is Wamberto vanAjax gaan houden. „Bij mij thuis spreken mijn kinderen over bijna niets anders dan Ajax en dan ga je vanzelf van de club houden. Mijn oudste zoon, Richard Danilo van tien jaar, speelt ook bij Ajax dus in de verre toekomst staat er misschien weer een Wamberto in het eerste, ha, ha." Of zijn oudste zoon een betere voetballer is, weet Wamberto niet. Hij spreekt in ieder geval wel be ter Nederlands dan zijn vader.„Nederlands is erg moeilijk voor Brazilianen. Met de Franse taal heb ben wij minder moeite omdat het meer op Por tugees lijkt. Omdat het verplicht is gesteld door Adriaanse, ben ik echter al een aantal keer naar Nederlandse les geweest." Een oude droom van Wamberto is 4? nog altijd niet uitgekomen: het Braziliaanse elftal.Wam berto kwam alleen uit in het natio zeventien jaar waarmee hij zelfs de Copa America won. „Ik droom in derdaad al heel erg lang van het Brazili- ;e nationale team. Er is nu een iwe bondscoach (Emerson Leao, red.) en misschien krijg ik ooit eens een kans. Ik heb echter nog met nie mand contact gehad. Het hangt er ook vanaf hoe Ajax blijft presteren. Ik heb nog een tweejarig con tract en ik probeer goed mijn best te blijven doen voor de club. Als we als derde eindigen, kun nen we ons al kwali ficeren voor de Champions League en als we doorgaan zoals we nu bezig zijn dan denk ik dat die po sitie haalbaar is." Daan Schippers AJAX - RK Tegen Willem II was Wamberto matchwinnaar.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 7