IAJAX' BRAZILIAAN OP LINKS THUIS SPREKEN WE BIJNA ALLEEN MAAR OVER AJAX' At K JMM1 1 wee- Het kans soms raar lopen.Tegen Willem II scoorde Wamberto de Sousa Campos het belangrijke winnende doelpunt, waardoor Ajax eindelijk weer eens een uitwedstrijd won. Uit tegen Lausanne Sports viel hij op door een stomme overtreding die hem een ro de kaart opleverde. En dat terwijl 'Wampy' aan het begin van het seizoen lang niet zeker was van een basisplaats. De eeuwige lach op het gezicht van Wamberto doet geloven dat één van de kleinste spelers in de Ajax-selectie nooit zorgen kent. Niets is min der waar. Aan het begin van het seizoen 2000/2001 kampte Wamberto met problemen binnen zijn familie. Daarnaast had hij geen basis plaats in het eerste en leek het er niet op dat hij die snel zou veroveren.Toen CoAdriaanse er op een van de eerste trainingen van dit seizoen ook nog eens achterkwam dat Wamberto het Ne derlands nog niet machtig was (Adriaanse: „Wamberto, je huis staat in brand!", antwoord van Wamberto: „Oké, trainer!"), leek zijn toe komst bij Ajax zelfs in de beruchte 'kleedkamer twee' te liggen. „Ik denk dat het voor iedereen een verrassing is dat ik nu in de basis sta", vertelt Wamberto die altijd is blijven lachen. „In het begin van het sei zoen speelde ik niet, had ik ook veel privépro- blemen. Ik was niet fris in mijn hoofd. Ik denk dat ik in de basis ben gekomen door hard te werken op de training. Het hoort erbij om in het twee de te spelen als het minder gaat. Ik ben altijd po sitief gebleven en heb alles gedaan om er boven op te komen. De trainer heeft dat gezien en heeft me beloond met een basisplaats. Op dit moment voel ik me goed en ben ik erg blij dat ik iedere week speel." Hoe snel kan het gaan: de laatste ze- ven competitiewedstrijden kon Wamberto dus op een basis plaats rekenen. Echter niet op de positie waarvoor hij ruim twee jaar geleden naar Am sterdam werd gehaald.Trai- ner Morten Olsen wilde de Braziliaan immers voor de rechterflank hebben. De blessure en latere verkoop van Jesper Gronkjaer aan Chelsea en de verhuur van Peter Hoekstra aan FC Groningen nood zaakten trainer CoAdriaanse om Wamberto op de linkerflank te posteren. „Het maakt me niet uit op welke plek ik speel, als ik maar in de basis sta. Ik ben twee benig dus ik kan op meerdere posities terecht. In het verleden heb ik bij Standard Luik zelfs op het middenveld gespeeld. Voor Hoekstra en Gronkjaer is het jammer dat ze weg moesten, want het zijn goede voet- bailers." v.-! .4: Wamberto werd destijds naar Amster dam gehaald door Morten Olsen, die de Braziliaan - nog kende uit de Belgi sche compe- 'Wampy' vier jaar speelde voor Seraing en twee jaar voor Standard Luik. Daarna trainde hij bij Ajax onder Jan Wouters nk te Wamberto, veel te snel voor Arno Doomernik van plek NAC. :ht. In Adriaanse. „Adriaanse is een uitstekende trainer, p het Hij weet veel van voetbal en wil altijd winnen, net ■a en als ik. Dankzij hem vechten we elke wedstrijd nmer voor de punten. Hij geeft vertrouwen, motiveert :sten, de spelers en hamert op discipline. Er zijn grote zijn verschillen tussen Adriaanse, Wouters en Olsen. voet- Wouters was bijvoorbeeld veel te aardig. Dat zelfde gold eigenlijk voor Olsen ondanks dat ook hij een prima trainer was." rto istijds In zijn eerste jaar bij Ajax, onder Olsen, was Wam- ister- berto actief in 27 wedstrijden waarin hij acht keer haald doel trof. Het tweede jaar werden het zestien arten wedstrijden waarin hij vier maal scoorde. Dit sei- lie de zoen scoorde hij al twee keer in zeven wedstrij- lan den, waaronder de belangrijke winnende treffer ;ende in de uitwedstrijd tegen Willem II. Daarvoor had Belgi- Ajax al bijna een jaar geen uitwedstrijd gewon- mpe- nen.„Die goal gaf mij en de rest van de groep een waar opkikker. Het was een ongelooflijke opluchting vier om weer eens met drie punten in de knip huis voor waarts te keren." Een actie waarWamberto met e jaar minder goed gevoel naar terugkijkt, was de rode Luik. kaart in de UEFA Cup-wedstrijd tegen Lausanne de hij Sports die hem uiteindelijk een schorsing van jnder twee Europese wedstrijden opleverde. „Die uters overtreding was helemaal mijn fout. Ik werd ge nu tackled en reageerde met een schoppende be- under weging, terwijl de scheidsrechter er bovenop Co stond. Ik was gefrustreerd omdat we niet scoor- RKC WAALWIJK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 6