I AFC AJAX der HansWesterhof.Te- gen De Graafschap raakte Ferdi Vierk- lau al na twee mi nuten geblesseerd en moest ik direct gaan warm lopen. Helaas wisselde Wouters vervolgens O'Brien voor Winter en heb ik de hele wedstrijd langs de lijn een warming-up mogen doen. Maar dat was eigenlijk wel een leuke er varing. Vijftigduizend man op de tribune. Een geweldige belevenis hoor." Waarom ben je bij Ajax weggegaan en koos voor je voor RKC Waalwijk? „Dat verliep nogal chaotisch. Ik hoefde niet weg bij Ajax, ze wilden zelfs mijn contract verlengen. Op dat moment had ik echter al voor RKC Waalwijk gekozen. Ik had geen zin om weer een seizoen op de bank van f het eerste elftal door te brengen of in het i tweede te spelen. Ajax wachtte ook net te lang. Ik wilde zelf niet het risico lopen, dat ik zonder club zou komen te zitten. RKC Waalwijk volgde me al twee jaar lang. Steeds heb ik hun interesse afgeslagen, omdat ik nog een contract had. RKC Waalwijk is een gezelli ge club en tegelijk leggen ze attractief spel op de mat. Jonge spelers krijgen hier een kans. Kijk naar Giovanni van Bronckhorst, Clyde Wijnhard, Alfred Schreuder en Tommie van der Leegte. Die zijn allemaal bij RKC doorgebroken. Met ma nager Marcel Brands had ik ook een positief ge sprek en toen Tim Cornelisse aan het begin van het seizoen vertrok, was de weg voor me vrij." Maar eigenlijk ben je toch helemaal geen rechtsback? „Van origine rechtshalf. Maar ook als laatste man en rechtsback kan ik aardig uit de voeten. Ik ben begonnen als spits. Dat was bij mijn amateurclub DeVolewijckers en daarna ook in de jeugd van Ajax. Toen Brutil Hosé halverwege de B2- Foto: Pixonline DONDERDAG 30 NOVEMBER jeugd bij ons kwam, was ik fysiek niet sterk ge noeg om in de spits te spelen. Heini Otto zette me op het rechtermiddenveld neer. In de A2 heb ik onder Dick de Groot vervolgens een heel sei zoen rechtsback gestaan en in de Al onder Her man Borman weer rechtshalf. Jan Wouters zag in het tweede elftal weer eerder een verdediger dan een middenvelder in me. Ik ben zelfs een keer keeper geweest in de A-jeugd. Op dat mo ment waren onze beide doelmannen gebles seerd en moest er een speler in de goal. Brutil Hosé en ik gingen voor een training altijd in het doel staan. De trainer kwam daardoor bij ons te recht. De week voor de wedstrijd kregen we beiden keeperstraining en ik bleek net wat be ter te zijn.We wonnen die wedstrijd, tegen AFC, met 7-0. Het keepen is daarna minder geworden. Vorig jaar stond ik tijdens de training nog een keer in het doel, maar toen kon ik er weinig meer van." Was profvoetballer worden een droom? „Ja. Met school ben ik halverwege 5-havo ge stopt. Sindsdien ben ik me volledig op het voet bal gaan richten.Vroeger voetbalde ik al op de straten in Amsterdam-Noord. Dagen van tien tot tien waren geen uitzondering. Niet voor niets ben ik tweebenig. Mijn moeder zat zelf vroeger op atletiek, liep vierhonderd en acht honderd meters. Zij vond het erg leuk. Mijn va der houdt juist helemaal niet van voetbal, maar ook hij komt voortaan kijken. Het niveau in de KPN Eredivisie kwam overeen met wat ik had verwacht. Ik kan het tempo aan en het gaat goed." Zelfs zo goed dat er een uitnodiging voor Jong Oranje op de deurmat viel? „Vorig jaar haalde Tonnie Bruins Slot me al eens naar een selectiewedstrijd in Zeist toen er een jongen geblesseerd raakte. Dat ging al goed. Daarna hoorde ik weinig meer, totdat ik de avond van Ajax-NEC werd opgeroepen voor de EK-kwalificatie-interlands tegen Cyprus en Por tugal. Helaas was ik toen geblesseerd. Maar twee weken geleden tegen Spanje mocht ik toch mijn debuut maken. Het verschil was merkbaar. Het tempo was een stuk hoger en spelers als Gabri van Barcelona stonden ook op het veld. Ik wilde mijn shirt met hem wisselen, maar hij had al ge ruild voordat ik het in de gaten had.Toen heb ik mijn eigen Oranje-shirt gehouden. Zelf speelde ik niet goed, maar het hele team liep niet in de tweede helft." AALWIJK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 11