mede doordat Adriaanse veel jong talent laat opdraven in de A-selectie. In Europa werden de Amsterdammers uitgescha keld door het nietige Lausanne Sports uit Zwitserland. Wat dat betreft kan de ploeg zich weer volledig op de vaderlandse competitie gaan richten. De Europese teleurstelling werd door de Amsterdammers wegge- speeld door middel van ruime overwinningen op De Graafschap (4-1) en NAC (0-3). Toch loopt het y bij Ajax nog niet lekker. gaat doen om een 'plek in de top vijf'. Heel Amsterdam schreeuwt moord en brand, maar de oefenmeester heeft het zo slecht nog niet gezien. Ajax presteert dit seizoen uitermate wisselvallend, Co Adriaanse wordt aange steld als hoofdtrainer, nadat de oud-speler van FC Utrecht eerder directeur opleidingen was onder Louis van Gaal. Adriaanse haalt de bezem door de selectie en baart opzien met zijn uitspraak bij de pers presentatie dat Ajax mee Dat kan ook niet bepaald gezegd worden van FC Utrecht. Ook de Utrechters kennen een zeer wisselvallig seizoen en zitten momenteel in de hoek waar de klappen vallen. Voor de mannen van Frans Adelaar een uitgelezen mogelijkheid vandaag om te laten zien wat ze waard zijn en de Amsterdammers, net als vorig seizoen, met een nederlaag naar huis te sturen. Toen werd het in stadion Nieuw Galgenwaard 3-1 voor FC Utrecht. Ondanks die nederlaag werd Ajax nog wel vijfde in het eindklassement en plaatste zich door die rang schikking ternauwernood voor Europees voetbal. Dennis van der Ree

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 27