In wedstrijden tegen de traditio nele top drie clubs lijkt FC Utrecht altijd net ietsje meer te kunnen dan in de andere duels. Verwacht je dat vandaag weer? 'Je hoopt er uiteindelijk wel op, al is het wel moeilijk om dat op dit moment al te zeggen. Wij moeten Ajax met een gezon de dosis werklust en mentaliteit tegengas geven. Hoe dat verder uitpakt heeft te Wat verwacht jij zelf voor wedstrijd vandaag? 'Dat is heel moeilijk om nu een voorspelling te doen. Het is voor ons heel belangrijk dat het collectief goed draait. Als dat gebeurt en de spelers kunnen individueel nog boven zichzelf uitstijgen en we bereid zijn voor elkaar te werken, dan zie ik het wel optimistisch tegemoet. Als we maar niet verliezen.' Alfons Groenendijk maken met bijvoorbeeld de vorm van de dag. Ajax is in de laatste vijf wedstrijden ongeslagen en heeft het weer aardig op de rails. De laatste twee uitwedstrijden, tegen Willem II en NAC, werden gewonnen. Daar kunnen wij ons aan optrek ken, wetende dat we een goede prestatie moeten leveren om te kunnen winnen. Net als tegen Feyenoord, waarin het collectief enorm sterk is en ieder individu zijn eigen kwalitei ten toont.' Momenteel staat FC Utrecht der tiende met twaalf punten. Het gat met de ploegen boven jullie is groter dan dat met de ploegen onder FC Utrecht. Voel je weer dezelfde druk als vijf jaar geleden toen in de laatste wedstrijd tegen FC Twente het Eredivisieschap werd veiliggesteld? 'Nee, absoluut niet. We hebben veel meer kwaliteiten in de selectie dan toentertijd, we pakken de punten nog wel. Zeker weten!'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 15