I DE WEDSTRIJD VAN VANDAAG: AJ AX-LAUSANNE I AFC AJAX ■us Ikedia ontpopt fzich in korte tijd tot een heuse 1 publieksspeler. In een hopelijk goed gevulde Amsterdam Arena speelt Ajax vanavond de return tegen Lausanne Sports. Omdat Ajax veertien dagen geleden de heenwedstrijd in de tweede ronde van de UEFA Cup met 1-0 verloor, zal vandaag met minimaal twee doelpunten verschil moeten worden gewonnen om de derde ronde te halen. Als het na negentig minuten spelen 1-0 voor Ajax staat, volgt er een verlenging. Maar laten we hopen dat Ajax het zover niet laat komen. Ajax, dat het vanavond zonder de geschorste Wamberto moet doen, kende in de competitie de afgelopen weken een boost, nu de weg om hoog blijkt te zijn ingeslagen.Tegen Roda JC werd met 4-2 gewonnen en de uitwedstrijd tegen PSV leverde een verdienstelijk gelijkspel van I -1 op. Eigenlijk had Ajax in Eindhoven zelfs moeten en kunnen winnen, ware het niet dat arbiter Mario van der Ende in een buiteling van Joonas Kolkka ten onrechte een strafschop zag. Vandaag even geen competitiebesognes, maar een ouderwetse Europa-Cupavond. In de eerste ronde van de UEFA Cup deed Ajax het, in de beide wedstrij den tegen AA Gent, uitmuntend met zeges van 0-6 en 3-0. Lausanne Sports schakelde - een op merkelijke prestatie - Torpedo Moskou uit. In Zwitserland werd, dankzij twee treffers van de Poolse aanval ler Marcin Kuzba en eentje van aan voerder Ja- vier Mazzo- ni, met 3-2 gewonnen. De return Aron Winter en Jean-Philippe Karlen strijden om de bal. leverde een even verrassende als op merkelijke 0-2 zege op. Opnieuw Kuzba en de excentrieke verdediger Daniel Puce zorgden voor de treffers. Twee weken geleden verloor Ajax de eerste wedstrijd van Lausanne Sports. Het werd 1-0 door een ietwat ge lukkige treffer van Javier Mazzoni. Ajax domi neerde in het eerste kwartier van het du el en had ook in de tweede helft meest al het beste van het spel. De kansen werden |F echter niet benut en in de slotfase had Ajax het vooral aan Fred Grim te danken, dat de nederlaag niet hoger uit pakte. De doelman reageerde alert op doelpogingen van de snelle Kuzba en invaller Pape Thiaw uit Senegal. Het gevolg van de nederlaag in de heenwedstrijd is dus dat Ajax vandaag moet winnen, en wel met twee doelpunten verschil. Behalve de voor drie wedstrijden geschorste Wamberto kan Co Adriaanse geen beroep doen op de geblesseerden Richard Wit- schgejohn O'Brien en Richard Knopper. I Wie de Ajax-trainer op de linkerflank zal posteren, is op het moment dat dit pro grammablad naar de drukker gaat nog de vraag. De rechtsbuitenpositie lijkt een prooi geworden voor de watervlugge Pius Ikedia. De kleine Ni- geriaan viel goed in tegen Roda JC en deed - in zijn volgende wedstrijden - het publiek in Zwit serland en Eindhoven de adem inhouden. CoAd- riaanse, na afloop op de persconferentie in Lau sanne: „Als Ikedia aan de bal kwam, ging er een siddering door het publiek. Alleen al hem zien spelen, was het entreegeld van de bezoekers meer dan waard." Wat Adriaanse overigens niet wist was, dat de toegangsprijzen vanwege de komst van Ajax, verdrievoudigd waren. Voor tegenstander Lausanne Sports is Ajax al de derde Europese opponent in de UEFA Cup, dit seizoen. In de nazomer rekenden de Zwitsers (in de laatste kwalificatieronde) af met Cork City. Lausanne Sports versloeg de leren met twee maal I -0, waarna in de eerste ronde dus de ont moeting met Torpedo Moskou volgde. De imponerende verdediger Daniel Puce toon de zich - tijdens de heenwedstrijd - een ware plaaggeest voor Nikos Machlas. Drie forse over tredingen in de eerste tien minuten waren vol doende om de Griekse spits uit de wedstrijd te spelen. Ditmaal gaat het hopelijk anders en zijn het de Zwitsers die geïmponeerd zijn door de entourage van de Amsterdam Arena en de fana tieke Ajax-aanhang. Want in Lausanne werd ook duidelijk dat Ajax wel degelijk de kwaliteiten heeft om zich - ten koste van Lausanne Sports - te plaatsen voor de derde ronde van de UEFA Cup. Arnout Verzijl 9 NOVEMBER AJAX - LAUSANNE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 5